Dnes vyšlo 15 článků

Výrobce funkčního jídla Mana vyvinul díky patentované technologii nový produkt. Snížil uhlíkovou stopu i použití plastů o 50 procent

Výrobce funkčního jídla Mana vyvinul díky patentované technologii nový produkt. Snížil uhlíkovou stopu i použití plastů o 50 procent

Zmodernizovaná výrobní linka, unikátní patentovaná technologie zpracování, nový produkt, který ještě zjednoduší a zrychlí přípravu jídla, i šetrnost k životnímu prostředí. Český výrobce Heaven Labs, který stojí za úspěchem nutričně vyvážené stravy Mana, představil zásadní novinky, se kterými vstoupí na globální trh.

Technologie zítřka

Na celosvětový trh technologický startup spoluzakladatele a tvůrce Many Jakuba Krejčíka vstoupí se zmodernizovanou výrobní linkou a unikátní výrobní technologií zpracování směsi, kterou si nechala také patentovat. Pro Heaven Labs se jedná o přelomovou inovaci, která po dvou letech vývoje umožnila vyrobit revoluční produkt v jediné práškové substanci. Dosud bylo potřeba před konzumací smíchávat hotový prášek s olejem, který byl součástí balení.

“Naše vize byla vždycky vytvořit kompaktní produkt, který bude mít vše v jednom. Takový, který neklade překážky a který se stane čistým zážitkem. Díky nové technologii míchání “High-speed cold mixing”, tedy s absencí záhřevu, jsme dokázali sloučit olejové i práškové složky do jedné robustní substance, bez přidaných látek a přesto s dlouhou a ověřenou trvanlivostí dvanáct měsíců od data výroby. Už žádné plastové lahvičky, žádné odměřování oleje. Příprava našeho komplexně funkčního jídla bude ještě jednodušší a rychlejší,“ uvedl Krejčík při spouštění nového míchacího stroje. Podle něj firma investovala od svého začátku do nových výrobních technologií už více než 26 milionů korun.

Díky investicím do technologického vývoje se ale Krejčíkovi podařilo nejen vyvinout nový produkt, ale také výrazně snížit dopad na životní prostředí. „Od počátku jsme chtěli jít dál. Nejde jen o kvalitní stravování nového věku. Mezi našimi cíli zaujímá jednu z předních příček ohleduplnost k planetě a zanechaná uhlíková stopa. I tady jsme značně pokročili,“ těší Krejčíka.

Snímek obrazovky 2018-06-01 v 22.06.28

Funkční jídlo s dobrou vizí

Díky efektivně zmenšenému a kompaktnímu balení bez olejových lahviček se české firmě podařilo snížit obsah plastů oproti předchozí verzi o 50 procent, dalších 20 procent ušetřili na použití papíru. „Tím také značně klesla vydaná energie potřebná k výrobě. Rozhodně to ale není konec našim snahám. Mana a její evoluce, to je neustálé nové výzvy a hledání dokonalosti,“ uvědomuje si Krejčík.

Současným vrcholem vývoje je právě Mana Prášek, pod označením Mark 5. „Víme, že jsme udělali maximum a Mark 5 je naprosto boží. Máme radost, o kterou se můžeme podělit s každým, kdo ochutná nadčasové funkční jídlo stvořené pomocí kombinace vědeckých poznatků a nejmodernějších technologií,“ dodal tvůrce Many.

Funkční jídlo Mana, které se vyrábí nejen v prášku, ale také jako hotový nápoj k okamžitému užití, urazilo od svého vzniku velký kus cesty. Poté, co bylo v prvních dvou letech k dostání pouze ve vlastním eshopu, Manu začal vloni prodávat největší český eshop Alza.cz a také světový e-commerce gigant Amazon. Od konce letošního ledna navíc mohou hotový nápoj Mana koupit zákazníci také ve všech hypermarketech Globus nebo v pražských trafikách Relay.

Tuzemský trh je pomalu firmě, která před čtyřmi lety začínala bez velkého kapitálu ve skromných domácích podmínkách, malý. Prodeje Many každoročně rostou o sto procent a letos tomu podle všeho nebude jinak. Heaven Labs už zkraje letošního roku otevřel svou první zahraniční pobočku v Německu a své výrobky prodává i do dalších evropských zemí. Brzy ale vstoupí na skutečně globální trh a Mana se dostane do rukou i zákazníkům v severní Americe či Asii.

Zdroj, text/foto: mojemana.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru