Dnes vyšlo 15 článků

Výrobce funkční stravy Mana spustil novou výrobní linku

Výrobce funkční stravy Mana spustil novou výrobní linku

Český výrobce Heaven Labs, jenž před čtyřmi lety přišel na trh s nutričně vyváženou práškovou stravou Mana, zahájil ve své výrobně v pražské Uhříněvsi produkci na speciálním stroji s patentovanou technologií výroby. Ta tuzemskému startupu umožnila vyvinout novou verzi svého produktu a desetinásobně rozšířit výrobní kapacitu. Inovace výrobní linky patří mezi dosud největší investice firmy od jejího vzniku. Významné rozšíření výroby je reakcí na každoroční dvojnásobný růst tuzemského obratu a pomůže Heaven Labs pokrýt připravovaný vstup na globální trh.

Podle zakladatele Heaven Labs a tvůrce Many Jakuba Krejčíka je nový míchací stroj a desetinásobné navýšení výroby důležitým momentem v přerodu firmy z malého startupu do středně velké společnosti. Dosavadní výrobní kapacita narazila na svůj limit už v loňském roce, kdy firma vyrobila produkty za 87 milionů korun. Nové výrobní zařízení zvládne díky nové technologii vyprodukovat až desetkrát více a pomůže tak firmě lépe uspokojit strmě rostoucí poptávku, kterou v uplynulých měsících jen stěží dokázala pokrýt. Na jaře dokonce Krejčík musel na několik dní pozastavit nabídku na svém eshopu mojemana.cz

„V roce 2014 jsem začínal jen s manželkou a dvěma kamarády, bez velkého kapitálu nebo investorů. Nyní už budujeme značku s globálním potenciálem,“ řekl Jakub Krejčík. Výrobní kapacita se nyní zvedne desetinásobně. Zejména na německém trhu, kde firma otevřela zkraje letošního roku svou první zahraniční pobočku, Krejčík očekává prudký růst prodejů. Na konci roku by zde podle něj měl být už větší obrat než v Česku. Mimo to se Heaven Labs připravuje na vstup na globální trh, v druhé polovině roku plánuje expanzi do USA. S ohledem na očekávaný růst odbytu svých výrobků zároveň plánuje jen do konce roku přijmout přibližně čtyřicet nových zaměstnanců.

Na celosvětový trh uhříněvský startup vstoupí už s novou výrobní linkou a unikátní výrobní technologií, kterou si nechal také patentovat. Pro Heaven Labs se jedná o přelomovou inovaci, která po dvou letech vývoje umožnila vyrobit nový produkt v jediné práškové substanci. Dosud bylo potřeba před konzumací smíchávat hotový prášek s olejem, který byl součástí balení.

“Naše vize vždy byla vytvořit kompaktní produkt, který bude mít vše v jednom..Takový, který neklade překážky a který se stane čistým zážitkem. Díky nové technologii míchání “High-speed cold mixing” jsme dokázali sloučit olejové i práškové složky do jedné robustní substance, bez přidaných látek a přesto s dlouhou a ověřenou trvanlivostí dvanáct měsíců od data výroby. Už žádné plastové lahvičky, žádné odměřování oleje. Příprava našeho jídla bude ještě jednodušší a rychlejší,“ uvedl Krejčík při spouštění linky. Podle něj firma investovala od svého začátku do nových výrobních technologií už více než 26 milionů korun.

Zmodernizovaná linka Heaven Labs také pomůže naplňovat dlouhodobé cíle s ohledem na snižování zátěže na životní prostředí, energetickou náročnost i vyšší úsporu výrobního materiálu. „Od začátku jsme chtěli mít potravinu, která bude nutričně maximální, ale přitom v kompaktním balení a šetrná k planetě,“ řekl Krejčík. Podle něj se podařilo oproti předchozímu výrobku zredukovat použití plastu o 50 procent, papíru o 20 procent a výrazně snížit také uhlíkovou stopu a spotřebovanou energii během výroby.

Funkční jídlo Mana, které se vyrábí nejen v prášku, ale také jako hotový nápoj k okamžitému užití, urazilo od svého vzniku velký kus cesty. Poté, co bylo v prvních dvou letech k dostání pouze ve vlastním eshopu, Manu začal vloni prodávat největší český eshop Alza.cz a také světový e-commerce gigant Amazon. Od konce letošního ledna navíc mohou hotový nápoj Mana koupit zákazníci také ve všech hypermarketech Globus nebo v pražských trafikách Relay.

Po skromných začátcích v roce 2014 se Krejčíkově firmě podařilo o rok později dosáhnout obratu 23 milionů. Vloni to bylo už 87 milionů. Obrat by v letošním roce měl vzhledem ke vstupu na globální trh růst i o více než 100 procent.

Rychlému růstu startupu by měl pomoci i právě vylepšený produkt práškové Many, který se už nemusí smíchávat s olejem. V blízké době firma také plánuje rozšířit nabídku Mana drinků o více chuťových variací.

Zdroj, text/foto: mojemana.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru