Dnes vyšlo 15 článků

Výrobce BlackBerry se propadá do velkých ztrát

Výrobce smartfonů BlackBerry společnost Research in Motion (RIM) oznámila, že ve II. čtvrtletí 2012 měla ztrátu 235 milionů dolarů. Podle analytiků prožívá dříve úspěšný výrobce velkou krizi z důvodu vysoké popularity smartfonů Apple a Samsung a oblíbeného operačního systému Android.

Ve II. čtvrtletí 2012 společnost RIM prodala o 3 miliony kusů smartfonů méně, než ve stejném období předcházejícího roku. RIM se domnívá, že propad výroby a cash-flow zastaví novým smartfonem Blackberry10, který by měl být uveden na trh začátkem roku 2013. Měl by se stát vážným soupeřem smartfonů Apple iPhone5 a Samsung Galaxy III.

V prvním čtvrtletí byla ztráta RIM dokonce 518 milionů dolarů. Za období březen – květen 2012 RIM prodala 7,8 milonu kusů BlackBerry a za II. čtvrteltí o 400 tisíc kusů méně. Prodeje BlackBerry PlayBook byly v uvedeném období kolem 130.000 kusů.

RIM se také odhodlala k šetření a v květnu se rozhodla propustit kolem 2.000 zaměstnanců. Také vedoucí pracovníci snížili svoje výplaty na symbolický 1 dolar. Jak společnost dopadne rozhodne úspěch nebo neúspěch nového smartfonu, na který RIM vsadila všechnu svoji budoucnost.

Zdroj: IT World

Komentáře

Nahoru