Dnes vyšlo 15 článků

Výroba papírového smutečního pohřebního věnce

Výroba papírového smutečního pohřebního věnce

2. listopadu jsou tzv. dušičky. Polystyrénové věnce nejsou natolik ekologické jako papír slepený ekologickým lepidlem, např. hladká mouka s vodou  a slaměné jsou zase drahé.

Budete potřebovat papírový karton bez chemických přísad , obyčejnou tužku, kružítko, pravítko, nůžky, hladkou mouku a vodu.

 1. Vezme si papír formátu A4 nebo A3, podle velikosti věnce, který chcete vyrobit, pokud na něj chcete napsat jména zemřelých.
 2. Vezměte do kružítka poloměr (polovinu průměru) velikosti věnce. Pokud chcete věnec 10 cm, do kružítka vezměte 5 cm.  – Vím, že se mají přednostně užívat milimetry, ale pro mnoho lidé je centimetr představitelnější.
 3. Kružítko zabodněte tak, aby se kružnice dotýkala hrany papíru
 4. Kružítko nechte zabodnuté a vezměte do něj menší poloměr, cca o 2 až 4 cm dle velikosti zvoleného průměru věnce
 5. Udělejte opět kružnici
 6. Kružítko vybodněte a tytéž dvě kružnice udělejte znova, nejlépe, aby se 1. velká kružnice dotýkala s 2. velkou kružnicí.
 7. Kružítko opět nechte zabodnuté a zmenšete poloměr na velikost zvolného poloměru menší kružnice
 8. Nyní máte narýsované vršek a spodek, ještě boky.  Budou to dva obdélníky jeden delší, který nalepíte z vnější strany velké kružnice a druhý kratší, který se nalepí z vnitřní strany věnce na menší vnější průměr menší kružnice.  Zvolte si tloušťku věnce a to bude šířka obdélníku a délka bude zvolený průměr věnce krát konstanta 3,14
 9. Na díly si nakreslete úchyty pro vzájemné přilepení k sobě, nechám na vás zda na kružnici nebo na obdélník představující bok.
 10. Vystřihněte vnější stranu velkých kružnic a menších kružnic z vnitřku věnce a přilepte bok
 11. Přes vršek pak můžete ještě nalepit cedulku se jmény zemřených

venec-nastrihovy-plan

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

Nahoru