Výroba nové vlajkové lodě Samsung Galaxy S7 stojí 6 200 Kč

Zákazníci prahnoucí po nové vlajkové lodi jihokorejské společnosti Samsung si musí přichystat 20 000 Kč. Nicméně náklady na výrobu chytrého telefonu Samsung Galaxy S7 se šplhají na částku 6 200 Kč. A jaká komponenta je nejdražší?

Nejvíce nákladnou položkou je čipset od společnosti Qualcomm, přičemž čipset Snapdragon 820 stojí kolem 1 500 Kč. A druhou nejdražší součástkou je 12 MPx Dual Pixel fotoaparát za cca 330 Kč. Detailní rozbor hardwaru modelu Samsung Galaxy S7 provedla společnost IHS.

samsung_galaxy7_exploded_view_07142016

Výrobní náklady Samsungu Galaxy S7 jsou 6 200 Kč.

Ačkoliv na první pohled se zdá, že technologický gigant má poměrně vysokou marži, skutečnost je trochu jiná. Do nákladů je nezbytné započítat ještě marketingové a logistické výdaje, případně výdaje na vývoj a výzkum.

Zdroj / Foto: Recode

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru