Vyřiďte si žádost o rozvod online

Možná je to trochu úsměvné a absurdní, ale v dnešním světě, kdy si přes smartphone zařídíme prakticky cokoliv, nejsou výjimkou ani rozvody. Věřte tomu nebo ne, žádost o rozvod se dá vyřídit s právníkem online.

Pomiňme teď to, jaké máte k rozvodu důvody. Berme to jako hotovou věc a pojďme si poradit, kde hledat pomoc.

Pokud se rozhodnete vystoupit z manželského svazku, bez advokáta se neobejdete. Měl by vám zpracovat žádost o rozvod a pomoci s rozdělením majetku. Minimálně tu první náležitost dnes bez problémů zařídíte online.

Online zpracování žádosti o rozvod nabízí advokát JUDr. Petr Kazda sídlící v Nymburku. Klienti za ním sice chodí i do kanceláře, ale o webovou službu je také velký zájem. Cena za návrh na rozvod manželství online začíná na 1.210,- Kč. E-mailem pošlete všechny podklady a stejným způsobem dostanete také návrh. Peníze zašlete na účet. Osobní konzultace není nutná.

Online vyřešení majetku

S rozvodem se pojí také domluva na péči o dětech a rozdělení majetku. Ideální je, pokud se dohodnete na rozvodu dohodou. V takovém případě se celý proces urychlí (stání trvá 10 minut) a navíc neprobíhá tzv. „praní špinavého prádla“. U soudu se vůbec neřeší, co je příčinou rozpadu manželství.

Jednodušší je to také s majetkem. Spory o vypořádání SJM standardně trvají dva až čtyři roky (extrémně třeba i 16 let). V případě rozvodu dohodou je možné nechat si společné jmění manželů vyřešit online. Ceny tentokrát začínají na 3.990,- Kč a odvíjí se od výše majetku.

6100312844_818734b99b_z

Pozor na nemajetkovou újmu

Kdybychom měli jmenovat ještě něco, co by vás v souvislosti s rozvodem a jeho soudním řešením mělo zajímat, bude to nemajetková újma. Je zcela běžné, že na sebe rozvádějící se manželé vytáhnou tu největší špínu, na kterou se jen vzmůžou. Když dojde k zasažení lidského zdraví, svobody, dobrého jména, cti, důstojnosti apod. je čas zainteresovat do toho odborníka. Jak jinak než online.

Také zíráte, co všechno je v dnešní době možné zařídit od počítače? Buďme jenom rádi. Času není nazbyt.

Foto: Flickr – Ben Rollman

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru