Vypne se v sobotu internet? Zřejmě ne

Vypne se v sobotu internet? Zřejmě ne

Někteří členové hnutí Anonymous opět upozornili na starou zprávu o vypnutí internetu. Akci chtějí tentokrát realizovat 31. března. Operaci, známou jako „Global Blackout“, přitom avizovali již 12. února. Cílem operace je rozsáhlý DDoS útok na třináct kořenových DNS serverů.

DNS servery obecně překládají webové adresy ve formátu www.nekdeneco.cz na IP adresy v číselném tvaru, kterým počítač rozumí. Anonymous je chce zahltit požadavky do takové míry, aby nemohli překládání adres uskutečňovat. V praxi by to znamenalo, že uživatelům znemožní přístup na internet.

Twitter účty skupiny Anonymous však podobnou operaci vícekrát popřeli a s největší pravděpodobností jde pouze o žert. Jiná část Anonymous zase plánovala odstavení sociální sítě Facebook. Žádná akce se ale nakonec nekonala. Stejný osud zřejmě čeká i tuto akci.

Zdroj: Twitter

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru