Dnes vyšlo 15 článků

Vyplatí se studovat multimediální tvorbu?

Multimédia jsou takovým moderním pojmem. Spousta lidí si ani neuvědomuje, co všechno se pod ním vlastně skrývá, spousta škol ho ale aktuálně nabízí. Můžete ho studovat jako samostatný obor nebo jako zaměření v oboru informační technologie. Má ale cenu se něco takového učit?

Multimediální tvorba je dobrým lákadlem. Kdo ze současných dětí by nechtěl celé dny sedět u počítače a zabývat se na něm činnostmi, které by se daly považovat za hraní? Navíc to všechno vypadá dost jednoduše. Jen si představte, že máte za úkol vytvořit video nebo upravit fotku. Můžete z toho vůbec dostat špatnou známku? Vždyť to, jak nějakou věc graficky zpracujete, záleží na vašem vkusu. Ale jak je to doopravdy?

Pojďme se na to podívat. Nemůžeme zamířit nikam jinam než přímo na Soukromou střední školu cestovního ruchu ARCUS , která se věnuje čtyřletému maturitnímu oboru 82-41-M/17 Multimediální tvorba. Nachází se v Praze na trase B v blízkosti stanice Hloubětín, ale má i spoustu mimopražských studentů. Nabízí totiž populární obor.

Co všechno spadá pod multimédia?

Domněnka, že děti studující tenhle obor jen sedí u počítače, je mylná. V některých předmětech je to nutné, učí se třeba AutoCAD, výpočetní techniku obecně, digitální fotografie a animace, tvorbu a správu webových stránek a další. Ve svém oboru ale musí mít docela široký záběr, potřebují zvládat i marketing a management. Ze sféry výtvarné to jsou pak dějiny výtvarné kultury, písmo a figurální kresba nebo výtvarná tvorba

03-atelier3

 Jestliže tedy přemýšlíte o studiu tohoto oboru, pamatujte, že není od věci mít aspoň trochu výtvarného cítění. Vlastně to budete muset prokázati při přijímacích zkouškách. Do 30. března je ještě možné podat přihlášku a pak všechny uchazeče čekají talentové zkoušky. Pokud se někdo vydá na zkoušky nanečisto v podobě tématické kresby a práce v Photoshopu a povedou se mu, na přijímačky na ostro už vůbec nemusí chodit a bude přijat.

Multimédia se neobejdou bez moderních technologií

Dalším skvělým lákadlem pro děti je skutečnost, že na multimédia je opravdu třeba mít odpovídající technické vybavení. V každé třídě je dataprojektor, v prvním patře je televize, na které si žáci mohou číst, co se ve škole aktuálně děje. Kromě toho všichni na začátku studia dostanou iPad mini a v učebně grafické tvorby a střihu videa mají Macy, což také ohromí nejednoho uchazeče.

mac_multimedialni_tvorba

Vybavením i přístupem ke studiu škola určitě zaujme. Všechno tam funguje podle trendů 21. století – od elektronických známek až k tomu, že mají dokonce školní profil na Instagramu. Z tohoto důvodu se škola rozhodně vyplatí, protože děti bude bavit.

Důležitým kritériem při výběru střední školy ale bývá otázka, zda se pak dítě s daným vzděláním uplatní. Výhodou multimédií je právě to, že se jedná o strašně široký obor. Multimédia je focení, ale je to také architektura – navrhování domů na počítači. Uplatnění absolventů oboru je tedy dost široké. Nejčastěji však děti odchází dále studovat na vysoké školy či pracují na pozicích programátorů, grafiků, fotografů, v oblasti tiskových materiálů nebo jako marketingoví odborníci.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru