Vypalujete? Nabízíme vám 5 nejlepších programů pro vaši potřebu!

Vypalujete? Nabízíme vám 5 nejlepších programů pro vaši potřebu!

Dost možná jste si už někdy chtěli na CD nebo DVD médium vypálit vaše osobní data, která byste rádi měli v úschově. K tomu je samozřejmě potřeba hlavně vypalovací mechanika, kromě ní je však podstatný i výběr dobrého softwaru pro vypalování. Abychom vám ulehčili vybírání, nabízíme vám pár těch nejlepších.

Nero

Jedním z nejznámějších vypalovacích programů vůbec je Nero. Kromě standardního vypalování jak CD, tak DVD nabízí Nero i pokročilejší funkce, třeba vypalování obrazu na disk (v případě, že ho vaše mechanika podporuje), tvorbu obalů, konvertování formátů hudby. Navíc je i poměrně jednoduchý na ovládání a tak není divu, že je snad nejoblíbenějším programem na světě. Bohužel není tento software zadarmo, ovšem máte možnost vyzkoušet si trial verzi, která by vám s přehledem měla stačit na většinu běžných vypalování.

Vyzkoušet program

Alcohol 120%

Další vypalovací softwarem s možná trochu matoucím názvem. Tento vám nabízí vypalování CD, DVD, především se hodí pro zálohování dat na externí média. Kromě obvyklých možností dokáže program rovněž pracovat s virtuálními disky. Pokud je využíváte, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a mít vypalovací software společně se čtečkou virtuálních obrazů CD. Nicméně opět platí, že si tento program musíte koupit, nebo si vystačit s trial verzí.

Vyzkoušet program

CDBurnerXP

V našem výčtu nesmí samozřejmě chybět freewarový software pro vypalování. Takovým zajímavým prográmkem je právě CDBurnerXP. Dokáže vypalovat jak CD, tak DVD včetně Blu-Ray. Dokonce s ním můžete vytvářet i vlastní virtuální disky. Sympatický je i svojí malou velikostí, která činí pouhých 5 MB. Na program zdarma má mnoho předností.

Stáhnout program

Ashampoo Burning Studio

Stejně jako předchozí program ovládá všechny základní funkce. Plusem je i jeho jednoduchost a příjemné uživatelské prostředí. Navíc existuje verze lokalizovaná do češtiny, což ušetří práci mnoha lidem, kteří zrovna neovládají cizí jazyky.

Stáhnout program

Imgburn

Další z řady jednoduchých vypalovacích prográmků zdarma. Kromě samozřejmého vypalování obládá tento program i další funkce, jako třeba ověřování disků. Takto zjistíte, zda je disk v mechanice 100% čitelný. Druhou zajimavou funkcí je Discovery, tou zjistíte, jak kvalitně jsou data na vašem disku vypálena. Tento program je především vhodný pro začátečníky, neboť je jednoduchý na ovládání a celým procesem vás provází intuitivní průvodce.

Stáhnout program

Jak vlastně vypalovat?

Vybrali jste si program a nevíte, jak začít? Většinou budete mít na výběr z několika možností. V každém případě vás program provede skrz výběr souboru přes zapisovací rychlost, takže je docela těžké se ztratit. Nicméně je třeba dát si pozor na různé format videí, filmů… které nemusejí všechny DVD přehravače přečíst.

Komentáře

Nahoru