Výpadek Wedosu se opakuje: Nefungovala značná část českých webů. Už zase!

Výpadek Wedosu se opakuje: Nefungovala značná část českých webů. Už zase!

Včera po druhé hodině byla ochromena značná část českého internetu. Přestaly totiž fungovat služby Wedosu. Možná je to bouřkami, které se během včerejška prohnaly celou českou republikou, možná něčím jiným. Wedos však zarytě mlčí. Jenže aktuálně tu máme nové zprávy. Bouřkou to zřejmě nebylo, protože výpadky se opakují i během dneška!

Některým nefungovaly všechny weby u Wedosu, některým jenom ty staré, některým jen ty novější, některým fungovaly jen ty VIP, za které si připlácí. Nikdo vlastně pořádně neví, co v tom bylo za systém. Nemáme totiž jak se to dozvědět. Podpora Wedosu byla celou dobu nedostupná. A stále nefunguje ani webkamera, která by měla zabírat hlavní sál datacentra.

wedos-webkamera

Web Wedosu běží celou dobu dobře, webkamera ale nefunguje.

Jediné vyjádření Wedosu bylo následujících pár vět na Facebooku, které si získaly mnoho komentářů:

datacentrum-wedos

Kompenzace prý budou

Na Webtrhu se ještě před tímto oficiálním vyjádřením objevily neoficiální informace.

„Neoficiální vyjádření: Jedná se o větší problém, který postihl i systém WEDOS, na který je napojená zákaznická podpora (nemohou se připojit do administrace). VPS už nabíhají, webhostingy postupně nabíhají (anebo naběhnou brzo). Pracuje na tom každý kdo může. Kompenzace budou,“ psal uživatel Drago.

S kompenzací je to ale sporné, protože zákazníci na žádnou nemají nárok.

Čím to vlastně je?

I když už by měl být výpadek zažehnán (lidé však stále hlásí, že jim nejede PMA a podobné problémy), Wedos se stále nevyjádřil k tomu, co se vlastně stalo. Údajně prý v místě datacentra měly padat kroupy o velikosti pětikoruny, takže šlo o pěkný blackout. Jiné zaručené zprávy zase tvrdí, že v Hluboké žádná bouřka nebyla, vůbec nešlo o výpadek konektivity. Servery prý byly vypnuté/restartované, po dvaceti minutách začalo vše nabíhat, ale za dalších deset se vše opět vypnulo.

A právě (ne)komunikace Wedosu je mnohým zákazníkům trnem v oku. Prý se mohli ozvat. Sice jim nefungoval chat, e-maily, nebyl ani přístup ven, aby mohli napsat na Facebook či Twitter, ale chytrý telefon má dneska každý. Takže mohli dát vědět. Navíc se nikomu nelíbí, že lžou.

wedos-lzi

Jak na svém Twitteru upozornil Marek Trunkát, Wedos o délce výpadku dost lže.

V sobotu znovu

Jenže tím to neskončilo. Dnes po desáté dopoledne se objevily další problémy. Tentokrát nefungovala ani domovská stránka Wedosu. Prý problémy s elektřinou…

drago-vypadek

Jasně. Všichni dokážeme uznat, že i ti nejlepší ve svém oboru občas mají nějaký problém. Jenže Wedos má především problém s komunikací a za to je nejvíc kritizován. Veřejnost totiž stále oficiálně neví, co se děje. A tak se není čemu divit, že se třeba na Facebooku začínají objevovat podobné vtípky:

wedos-online-kamera

Dnes už se Wedos ale aspoň trošku zlepšil. Sice nereaguje přímo na své zákazníky, ale na svém webu vyvěsil následující prohlášení: 

wedos-vyjadreni 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru