Dnes vyšlo 1 článků

Vypadá to, že New York bude prvním městem na světě, kde zakážou iPhone

Svět je plný absurdních zákonů a ten nejnovější absurdní zákon vznikl v New Yorku. Tento zákon totiž zakazuje používat mobilní telefony Apple vyrobené od 1. ledna 2016, které nelze dešifrovat. Což není vůbec dobrá zpráva pro všechny Apple nadšence a samotnou společnost, protože díky zákazu prodeje přijde společnost o výraznou část svých příjmů.

New Yorští zákonodárci už totiž neví coby, a uvažují o tom, že začnou pokutovat prodej jakéhokoliv mobilního telefonu, který není možné dešifrovat buď výrobcem nebo poskytovatelem operačního systému.

Společnosti tak možná ukončí prodej iPhonů v New Yorku

Tento nový absurdní zákon hovoří o tom, že prodej či zapůjčení každého mobilního telefonu, který bude vyrobený od 1. ledna 2016 a nebude se dát dešifrovat, se bude pokutovat částkou ve výši 2 500 dolarů, což je necelých 62 200 korun, z čehož vyplývá fakt, že by společnost Apple na každém iPhonu prodělala.

Apple_store_fifth_avenue

Jeden z nejnavštěvovanějších Apple Storů v New Yorku, Apple Store na 5th Avenue

Problém by měla také společnost Samsung

Společnost Apple navíc není jedinou společností, která by měla při schválení podobného zákona problém. Své o tom ví také společnost Samsung, která získala certifikát bezpečnosti od americké vlády. Tento certifikát ovšem také nejde dešifrovat.

V případě, že bude tento zákon přijat a vy budete chtít prodat mobilní telefon, stanete se automaticky zločincem a pravděpodobně vás nemine ani pokuta!

Zdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru