Dnes vyšlo 1 článků

Vynikající káva doma i na cestách, cestovní hrnek AnyCafé to zařídí

Vstát s předstihem, v klidu se obléct a nachystat, kvalitně se nasnídat, užít si ranní kávu a vyrazit do práce. Tahle představa ideálního rána je u většiny z nás na hony vzdálená realitě. Pokud vstaneme už na třetí budík, stihneme si vyčistit zuby, popadnout první věc z ledničky a přijít tak akorát na pracoviště, je to úspěch. Problém s nedostatkem času řeší lidé po celém světě. Aby si i nešťastníci, kteří nemají v práci kávovar, mohli po ránu vychutnat dobrou kávu, vymysleli v Americe revoluční cestovní hrnek AnyCafé, který ji uvaří, kdykoli je potřeba.  

anycafe

Myšlenka se zrodila ze snahy spojit jedinečnou chuť kávy uvařené kávovarem značky Keurig s pohodlím, které nabízí lehký cestovní hrneček. A tak vznikl AnyCafé, hrnek, do kterého lze vložit kávovou kapsli a přidat vodu. Pak už stačí zavřít víko, stisknout start a počkat pár minut, než je káva hotova. Hrneček je kompatibilní s kapslemi Starbucks a Dunkin’ Donuts. Pokud se nápad ujme nejen v Americe, ale také v Evropě, a my pevně věříme, že ano, snad se provedení přizpůsobí také kapslím, které jsou běžně dostupné i v našich obchodních řetězcích. Na pulty prodejen by se tahle novinka měla dostat už v průběhu příštího roku. Tým, který za vynálezem stojí, dokonce doufá, že časem by se AnyCafé mohl zcela oprostit od kapslí a vařit nápoj přímo z kávových zrn nebo volně vložených čajových lístků.

„Jedná se o prvotřídní cestovní příslušenství, které lidem, kteří jsou závislí na kávě nebo neustále cestují, dopřeje šálek vynikající teplé kávy v několika minutách,“ popsal produkt výkonný ředitel společnosti AnyCafé Logan Carlson.

anycafe1

Hrneček navíc neobsahuje zdraví škodlivou sloučeninu BPA, která se používá při výrobě plastů, a funguje díky baterii, kterou lze nabíjet doma i v autě. Společnost doufá, že se jí v polovině prosince podaří prostřednictvím platformy Kickstarter získat 75 000 dolarů na dokončení realizace celého projektu. Nedočkavci si svůj cestovní hrnek mohou předobjednat za 49 dolarů.

Už aby podobná novinka dorazila i k nám, a my tak mohli nadále s klidným srdcem odkládat jeden budík za druhým.

Zdroj text/foto: thisisinsider.com, realsimple.com, anycafecoffee.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru