Vynálezce vyskakovacích oken se omlouvá celému světu

Vynálezce vyskakovacích oken se omlouvá celému světu

Koho by neotravovaly ta příšerná vyskakovací okna plná reklam. Jsou jedním z celosvětových problémů všech webových prohlížečů. A víte co? Dokonce i muž, který je před dvaceti lety vymyslel, uznal, že jsou nepříjemné.

Ethan Zuckerman, vedoucí Centra pro občanská média na Massachusettském institutu technologií, napsal esej nazvanou „Původ internetu“, ve které se omluvil za to, co vytvořil před dvaceti lety jako zaměstnanec Tripod.com.

Na něčem se vydělávat musí

Tehdy byl jedním z průkopníků webu, pomáhal vytvořit online komunitu. No a protože bylo jeho cílem vytvořit životaschopný model, musel vymyslet i to, odkud se budou generovat příjmy. A tak přišel s velmi nepříjemným způsobem, jak získávat peníze z reklam.

„Napsal jsem kód pro spuštění okna a zobrazení reklamy v něm. Omlouvám se. Měli jsme dobré úmysly.“

Vyskakovací reklamy měly původně uklidnit automobilku, která byla naštvaná, že se její reklamy objevují na stránkách se sexuálním obsahem. Když se začala objevovat v samostatném vyskakovacím okně, lidé si jí všimli lépe, než když kolem byly samé prsaté krásky.

2965571299_8978b67938_b

Když na vás něco takhle vyskočí, jen stěží to přehlédnete

Dneska už ale vidíme, že tenhle nápad nadělal více škody než užitku. Kdyby se tak dal vrátit čas a nikdo by ty otravná vyskakovací okna nikdy nevymyslel…

Zdroje: DailyMail, Telegraph, Fotografie: Flickr – Pascale PirateChickan

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru