Vynálezce kinder vajíček William Salice zemřel

William Salice, vynálezce čokoládových kinder vajíček s překvapením uvnitř, zemřel ve věku 83 let. Televize ADR v pátek 30. prosince 2016 uvedla, že William Salice zemřel v Itálii na následky mrtvice. A dnes, 31. prosince 2016, se koná pohřeb v nedaleko severoitalské Pavie.

William Salice začal v roce 1960 působit ve společnosti Ferrero jako spolupracovník jejího majitele Michela Ferrera, který ze světa odešel v roce 2015. S prvním čokoládovým vajíčkem, který uvnitř skrývá hračku, přišla cukrářská společnost v roce 1972. Nicméně nejednalo se o revoluční myšlenku, protože během Velikonoc byly podobné produkty v Itálii běžné. Ale William Salice, který ve firmě pracoval do roku 2007, na rozdíl od ostatních firem vyrábějící vajíčka s překvapením chtěl tato vajíčka nabízet po celý rok.

9491549901_65797e9491_b

Zdroj: Flickr

Jelikož se uvnitř vajíček skrývají poměrně malé hračky, jsou kinder vajíčka zakázaná ve Spojených státech, neboť hrozí, že děti hračku spolknou.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru