Výmluvy vývojáře

Výmluvy vývojáře

Občas pracujete na nějakém projektu, jehož vývoj se ale znenadání zasekne nebo se v něm objeví nějaká chyba. No vlastně obvykle to nebývá až tolik znenadání, všechno má svůj důvod. Možná důvod, možná jsou to jen výmluvy. Jste dobří na vymýšlení těch nejlepších výmluv? Pokud ne, je tu pro vás snadné řešení. Vypůjčte si nějakou dobrou výmluvu vývojáře.

Web developerexcuses.com s titulkem Výmluvy pro líné vývojáře vám jich nabízí opravdu mnoho. Až ho poprvé uvidíte, budete zřejmě překvapeni. Bílá obrazovka, dole pár informací, a vaše pozornost se obrací k té jediné větě uprostřed obrazovky. Nechápavě si ji přečtete a kliknete na ni v domnění, že se něco stane. A opravdu, objeví se nová věta.

developersexcuses

A to je přesně to, co hledáte. Web vám náhodně zobrazuje desítky výmluv pro vývojáře.

Funguje to, ale ještě to nebylo otestováno. Nemůže to být špatné, prošlo to všemi testy. Nikdy předtím to nedělalo. Mám teď na práci spoustu důležitějších věcí. V zájmu efektivnosti kontroluji svou mailovou schránku pouze v pátek. Ten uživatel určitě neví, jak to použít. To není chyba, to je problém konfigurace. Aha, vy jste říkal, že nechcete, aby se to stalo? To není problém kódu, jen uživatelé potřebují více trénovat. Mně to funguje. Přestal jsem na tom pracovat, když se objevilo něco důležitějšího. Trvalo by dvakrát tak dlouho udělat to pořádně. To je zajímavé, jak se vám to povedlo udělat? Nejsem si jistý, jestli jsem se někdy předtím díval, jak to funguje. Tato chyba znamená, že to bylo úspěšné. Zřejmě jsou problémy s internetovým připojením. Slyšel jsem, že dnes byly erupce na Slunci. Váš email se mi musel označit jako spam. Když jsem to vyvíjel, fungovalo to bezchybně. Vždycky to bylo takové. Tento kód vypadá tak jednoduše, že si myslím, že nepotřebuje testovat. To je jen nějaká nešťastná shoda náhod.

Tak co? Poznáváte se v tom? Nutno podotknout, že některé výmluvy nemusí být nutně výmluvami. Za to, že vám to funguje a ostatním ne, přece nemůžete. Za problémy s internetovým připojením taktéž ne. Ovšem některé jiné výmluvy jsou již dost kuriózní. Nechystejte se raději nikdy vymlouvat na erupce na Slunci. :-)

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Martin Polášek

    tak sem tě Krčmi teď prokouk tak je načase se dát zase do práce^^

Nahoru