Vykupto prodává padělky

Vykupto prodává padělky

Jeden z největších slevových portálů má problém. V úterý zasáhla obchodní inspekce, která u něj objevila padělaná trička.

Jak k tomu došlo?

Česká obchodní inspekce se zaměřila na prověřování slevových portálů. I reportér televize Nova se na vlastní oči přesvědčil, že je tohle prověřování skutečně oprávněné. Koupil si tričko, o kterém mu prodavačka tvrdila, že je zaručeně pravé, byl to ale padělek.

Inspekce nakonec všechny falzifikáty zabavila a vykupto.cz čeká postih (pokuta ve výši až 5 milionů Kč). Vedoucí prodejny tvrdí, že o tom, zda se jedná o padělky, nic neví. Jak sám tvrdí, neví, odkud zboží pochází, jen ho nakupuje. Padělaná trička jsou ale údajně z Anglie.

vykupto

Je to vlastně blbost zákazníků?

Celá kauza pravděpodobně povede k poškození pověsti všech slevových portálů – tedy aspoň do doby, než se na to zapomene.

Někteří však zastávají názor, že za ty ceny musí být všem jasné, že se jedná o padělky. Když kabelku Versace, která běžně stojí 20 000 Kč, nabízejí za 890 Kč, stačí asi trochu zapojit hlavu. Přece by nemohli své zboží prodávat tak pod cenou, musí na něčem vydělávat.

Reportáž televize Nova, kdy reportér zakoupil padělané tričko, o němž mu prodavačka tvrdila, že je pravé.

Jak si to ale slevové portály mohou dovolit?

Možná tuší, že lidé to vědí. Lidem je to možná totiž docela jedno. Běžně nikdo nepozná, že se jedná o padělek. Takový padělek se totiž dá nosit stejně dobře jako originál. V některých případech je použitý materiál možná horší, v jiných však třeba ještě lepší než u originálu. Nakonec… Všechno je vyráběno v Číně či jiných východních zemích.

Pokud máte i vy pocit, že máte doma nějaký padělek, který se jen vydává za značku, můžete kontaktovat Českou obchodní inspekci. Ta celou záležitost prověří, a pokud se prokáže, že se skutečně jedná o falzifikát, máte nárok na vrácení peněz.

Komentáře

Nahoru