Výkonná ředitelka YouTube a pětinásobná matka, která je vždy doma na rodinnou večeři. Taková je Susan Wojcicki!

Susan je 47 let a má doma pět dětí. Stále ale zůstává v pozici výkonné ředitelky multimilardového YouTube. Susan Wojcicki bez problému zvládá úlohu matky i svou práci. Dokonce tvrdí, že být pracující matkou má své výhody pro ni i pro rodinu.

Susan je 47 let a má 4 děti. I přesto bez problémů zvládá úlohu matky i svou práci. Dokonce tvrdí, že být pracující matkou má své výhody pro ni i pro rodinu. Její cesta k postu výkonné ředitelky společnosti YouTube začala před 16ti lety, kdy ona a její manžel pronajali svou garáž dvěma mladým vědcům. Byli to Sergey Brin a Larry Page. Tito dva mladíci v roce 1998 založili Google a v roce 1999 se Susan stala prvním marketingovým manažerem této společnosti.

Podílela se na vývoji těch nejlepších projekt

Tato dáma později pomohla rozvíjet Google Adsense, který se stal druhým největším příjmem společnosti Google. Dnes říká, že její děti získaly něco z její kariéry a její kariéra získala něco od jejích dětí.

Každý den je doma na rodinnou večeři

Přes všechny své povinnosti se ale vždy snaží být doma v 6 hodin na rodinnou večeři, protože když je doma na večeři, dozví se, jaký její děti měly den. Poté, co jdou do postele, si Susan vyřídí všechny nutné pracovní emaily. Věří, že být matkou ji zároveň pomáhá být lepší i v práci. Dle Susan by si lidé měli uvědomit, že je přece naprosto v pořádku mít vlastní rodinu. Necítí se jako dokonalá máma a jsou chvíle, kdy si myslí, že její časová vytíženost je vůči rodině problematická. Na druhou stranu práce ji zkrátka dělá lepší mámou.

Při pátém dítěti ji Google nabídl 18 měsíců placené mateřské dovolené. Dle Susan ale matka nemůže předem určit, jak dlouho bude potřebovat být s dítětem doma. Co kdyby pak zjistila, že potřebuje třeba 2-3 týdny navíc?

“Nepřeplánujte si svůj život. Ne každá velká událost, jako třeba pracovní příležitost, se objeví přesně, když to chcete,” radí Suzan mladým ženám.

Rodina ji v práci podporuje, a to je důležité

Mnoho kolegů kolem ní předpokládalo že v práci skončí. Susan je ale ráda že se nevzdala své kariéry už když měla druhé dítě. Netvrdí, že to bylo jednoduché, ale rozhodla se, že to vše nějak vyřeší. Věřila v potenciál společnosti Google a to se jí vyplatilo.

Zdroj/foto: fastcompany

Komentáře

Nahoru