Dnes vyšlo 15 článků

Výjimečný! Má povolení fotit tam, kde nikdo nesmí

Deník Time spolu s Associated Press udělili cenu nejlepší Asijský Instagramer roku a s přehledem to vyhrál David Guttenfelder. Jeho fotky totiž ukazují každodenní život v Severní Koreji.

Screenshot_1

Že by Instagram měl nedostatek fotožurnalistů se říct nedá, ale  příspěvky od Davida jsou jedinečné. Díky agentuře Associated Press se David může dostat do Koreje zcela neslýchaně, aby o něm nikdo nevěděl a nikdo ho nesledoval. Na svůj Instagram (@dguttenfelder) sdílí každodenní život z tohoto nepřístupného a hektického kraje, který nabízí opravdu jedinečné ztvárnění života v KLDR.

Žádný jiný fotograf nemá taková privilegia fotit v Severní Koreji jako David, ostatním fotografům by zde hned zabavili foťák, nebo mobilní telefon, ale on si může dál fotit, klidně i v hlavním městě Pchjongjangu.

Výbornou fotografii dělá obsah a estetické ztvárnění. K tomu David používá pouze Instagram pro sdílení fotek a aplikaci k úpravě pořízených snímků, nic jiného nepoužívá. Obsah každý musí zhodnotit za sebe. Mrkněte sami.

Screenshot_2

Screenshot_3

Screenshot_4

Screenshot_5

Screenshot_6

Screenshot_7

zdroj: https://mashable.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru