Tisková zpráva: Vyjádření Romana Rouna ke sporu s Dagmar Havlovou

Vyjádření Romana Rouna ke sporu s Dagmar Havlovou

Majitel jedné z nejúspěšnějších uměleckých agentur Roman Roun požádal v úterý 22. října 2013 technického správce, aby deaktivoval doménu www.vaclavhavel.eu, kterou Roman Roun vlastnil a financoval od roku 2006.

„Důvodem mého rozhodnutí je několik anonymů, ve kterých mi bylo poměrně drsným způsobem vyhrožováno, a já dostal zcela přirozený strach o svoji rodinu. Věřím, že došlo k využití mocenských způsobů, které jsou v demokratické společnosti zcela nepřípustné, ale bohužel účinné,“ řekl Roun a dodává: „Zajímavou souhrou náhod je fakt, že veškeré záležitosti spojené se sporem o doménu www.vaclavhavel.eu začaly v době, kdy moje umělecká agentura zveřejnila svůj nový program financování kulturních projektů, který dává možnost i mimopražským pořadatelům získat špičkové pořady bez navýšení o cestovní a provozní náklady. Celý spor se mi jeví jako čistě účelový.“

Podle Romana Rouna je nečekaný zájem o doménu ze strany lidí kolem paní Havlové nepochopitelný nejen kvůli tomu, že přichází až po sedmi letech od doby, kdy doménu zakoupil, ale i pro skutečnost, že existuje celá řada domén, o které zájem nemají. Příkladem jsou evropské domény www.vaclavhavel.at , www.vaclavhavel.pl, www.vaclavhavel.co.uk či domény www.vaclavhavel.ru , www.vaclavhavel.asia a řada dalších, které jsou i k dnešnímu dni komukoliv k dispozici.

Roman Roun je i nadále přesvědčen o tom, že spor o doménu nebyl nápadem paní Dagmar Havlové, které si jako člověka nesmírně váží.

Doménu www.vaclavhavel.eu tedy Roman Roun již nevlastní.

Roman Roun Agency vznikla v roce 1993 a dnes patří mezi nejúspěšnější umělecké agentury v České republice a na Slovensku. Za dvacet let svého působení realizovala celou řadu projektů a zaměřuje se především na exkluzivní zastoupení umělců, kdy pro herce, zpěváky či hudební skupiny zajišťuje nadstandardní servis. V oblasti mediálního poradenství spolupracuje i s ekonomickými subjekty, které se kulturou či uměním nezabývají.

Kontakt:

Roman Roun

Tel.: +420 608 88 77 28

Roman Roun Agency

https://roun.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese https://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru