Dnes vyšlo 15 článků

Vyhněte se lákavému podvodu s kryptoměnami Squid Game

Vyhněte se lákavému podvodu s kryptoměnami Squid Game

Když se něco stane tak populárním jako série Squid Game od Netflixu, lidé se to pokusí využít k osobnímu zisku. Zdá se, že je to případ kryptoměny Squid Game, která se právě teď objevuje online. Možná jste viděli zprávy o tom, že hodnota roste astronomickým tempem, podobně jako u memových kryptoměn jako doge a shiba inu. Ale na rozdíl od těch coinů, které si můžete koupit na mnoha burzách, je kryptoměna Squid Game dostupná pouze od jejího stinného vývojáře. Nelze říci, kdy nebo zda budete moci vyplatit peníze nebo zda budou mít nějaké skutečné využití.

Squid se v úterý obchodoval za 1,2 centu a do pátku vzrostl téměř o 25 000 %. BBC také zdůraznila masivní nárůst hodnoty digitální mince. Projekt by měl obsahovat hry, jako jsou ty v show, přičemž uživatelé platí za vstup pomocí žetonu. Gizmodo však poukazuje na to, že existuje spousta vykřičníků, které naznačují, že tento krypto projekt Squid Game je masivním podvodem.

Projekt Squid Game je kryptografická hra pro výdělky inspirovaná korejskou sérií hitů na Netflixu o smrtícím turnaji dětských her. Už neexistuje dystopický svět, kde tajemná organizace shromažďuje lidi, kteří jsou ve velkém zadlužení a ‚žijí na hraně‘. Gizmodo také poukazuje na to, že kanál telegramu krypto Squid Game není otevřený komentářům od lidí zvenčí. Twitter účet také znemožňuje zapojit se do konverzace. To jsou věci, které by vývojáři squid mohli vysvětlit. Možná, že tajemní autoři mince pocházejí z jiné země. Koneckonců, Squid Game je televizní pořad vyrobený v Koreji. Možná právě teď nedovolí komunikovat přes Telegram, Twitter a další sociální média.

Jediný způsob, jak koupit tokeny olihně, zahrnuje decentralizovanou výměnnou službu nazvanou PancakeSwap. Toto není tradiční burza jako Coinbase nebo Binance. To je místo, kde většina lidí nakupuje bitcoiny, ethereum nebo meme coiny, které vykazují obrovskou volatilitu. Coin Market Cap možná nenazve projekt squid přímo podvodem, ale pravděpodobně tomu tak je.

Zdroj, foto: bgr.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru