Dnes vyšlo 15 článků

Vyhledávání na Google bude zajímavější, odpověď získáte přímo od celebrity

rýček Google ví všechno. A co udělá, když neví? Zeptá se celebrit. Asi tak by se dala shrnout nová vychytávka od Googlu, která má udělat vyhledávání o něco zábavnějším.

Společnost Google novou funkci teprve testuje v Americe a pouze na mobilních zařízeních, takže si u nás v Čechách ještě nějakou chvíli počkáme. Produktový manažer Googlu Rami Bana, ale tvrdí, že cílem je expandovat i do dalších zemí. A podle jeho slov se dočkáme i desktopové verze.

1A jak to bude vypadat? Jednoduše. Aplikace dané celebritě nebo influencerovi nabídne nejčastěji vyhledané dotazy, které se týkají jeho osoby a témat, které v současné době rezonují internetem, a dá ji prostor k odpovědi. Prostřednictvím aplikace celebrita nebo influencer nahraje video, ve kterém na vybrané otázky odpoví. Video se bude uživatelům zobrazovat v horizontálním formátu nad výsledky vyhledávání. Jinými slovy. Hledající získají odpověď přímo od konkrétní osoby a nebudou kvůli tomu muset ani ztrácet čas vyhledáváním na jiných platformách jako je například YouTube.

Všechno na jednom místě, na Google

Google se pravděpodobně inspiroval u populární série videí Wired`s new video series, ve které celebrity odpovídají na běžné dotazy, které lidi vyhledávají na Googlu. Prostřednictvím vlastní funkce si Google zajistí, že bude veškerý obsah na jeho platformách. Nabízí to navíc zajímavý potenciál, protože přes Google vyhledává většina populace a tímto způsobem naservíruje uživateli relevantní videobsah bez nutnosti dalšího vyhledávání.

Zatím Google na vývoji pracuje pouze s hrstkou celebrit, mezi které se řadí Will Ferell, Nick Jonas, Allison Williams a Kenan Thompson. Do budoucna však chtějí nabídnout spolupráci mnohem více lidem. A to tradičním celebritám, ale i dalším influencerům a zajímavým osobnostem mimo showbyznys.

Zdroje: google.com, theverge.com, mashable.com

Komentáře

Nahoru