Dnes vyšlo 1 článků

Vyhledávání Google nyní zobrazuje texty písní

Vyhledávání textů písní na Googlu je nyní jednodušší, protože internetový gigant spolupracuje s licenční službou LyricFind. A nyní může zobrazovat texty populárních písní v horní části ve výsledcích vyhledávání.  

V pondělí 27. června 2016 licenční společnost LyricFind oznámila, že poskytne texty od více než 4 000 vydavatelů ve výsledcích vyhledávání na Googlu a v Google Play. Přesné podmínky této spolupráce nebyly zveřejněné, ale CEO služby LyricFind Darryl Ballantyne řekl serveru Bloomberg, že dohoda přinese skladatelům a vydavatelům „miliony“ dolarů do tržeb.

google-485611_1280

Ve výsledcích vyhledávání se zobrazí texty písní. Zdroj: Pixabay

„Je to vše založeno na využití. Licenční poplatky jsou vyplácené na základě počtu zhlédnutí. Čím více je zhlédnutí, tím více vydavatel dostane zaplaceno,“ konstatoval Darryl Ballantyne.

Aktuálně nová funkce funguje v USA, nicméně server Bloomberg uvádí, že LyricFind má oprávněí k zobrazení textů po celém světě.

Torontská společnost LyricFind licencuje texty od všech hlavních vydavatelů, mezi nimiž jsou například Universal Music Publishing Group, Sony, Chappell Music, Publishing či Kobalt.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru