Tisková zpráva: Vyhledávač módy GLAMI spouští sekci Průvodce materiály

Vyhledávač módy GLAMI spouští sekci Průvodce materiály

Jak porozumět složení materiálu při nákupu oblečení? Pro zjednodušení orientace ve světě módního průmyslu nově spouští vyhledávač módy GLAMI edukační sekci PRŮVODCE MATERIÁLY, která nabízí informace o vlastnostech nejpouživatelnějších materiálů a složení textilních látek a oblečení, které si kupujeme. Průvodce je určený těm, kteří se chtějí dozvědět, z čeho je jejich oblečení vyrobeno, jaké má vlastnosti a kvalitu nebo jaký je ekologický dopad při jeho výrobě. Díky tomu si může každý uživatel na GLAMI mnohem lépe rozmyslet, zda chce daný kousek opravdu zařadit do své skříně. 

Dnešní módní průmysl nabízí nepřeberné množství oblečení vyrobeného z desítek typů materiálů od přírodních až po ty umělé. Pro běžného zákazníka je mnohdy složité vyznat se v názvech a složeních, které jsou uvedené na visačkách oblečení, které denně nosí. Právě těmto zákazníkům podává vyhledávač módy GLAMI pomocnou ruku v podobě nové sekce Průvodce materiály. Jde o další krok v podpoře a edukaci spotřebitele, který se díky GLAMI může lépe rozhodnout, jakému produktu dá přednost. To vše v přehledném zpracování na jednom místě.

Průvodce informuje uživatele o povaze jednotlivých materiálů, jejich původu a vlastnostech. Uživatel tak najde na jednom místě odpovědi na otázky týkající se udržitelnosti, dozví se, jak se zpracovává vlna či hedvábí, kde a za jakých podmínek se pěstuje bavlna.  Nebo jaké dopady na životní prostředí může mít výroba jednoho bavlněného trička a zda je oblečení následně biologicky rozložitelné. Rovněž uživateli poradí, jaké vlastnosti může očekávat, zda je materiál rychle schnoucí, mačkavý, absorbuje vlhkost nebo jak o něj správně pečovat. Díky tomu se uživatel může jednodušeji rozhodnout, zda chce oblečení zařadit do svého šatníku a nosit je.

shot-20191114-3179-kei0tr

Cílem je poskytnou základní informace, které pomohou při výběru správného módního kousku, a i pro efektivitu výběru je Průvodce rozdělen na tři přehledné části. Nejobsáhlejší sekcí jsou Přírodní materiály, kam patří například alpaka, bambus, bio bavlna, kašmír, hedvábí, len, konopí nebo kůže. Druhou sekcí jsou Polosyntetické materiály, která předává informace o acetátu, viskóze nebo lyocellu a sekce Syntetické materiály. Ta obsahuje popisky polyamidu, polyesteru, akrylu, elastanu, polypropylenu a dalších používaných v textilním průmyslu.

Zdroj, foto: glami.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru