Vyhledávač Ecosia ze zisku sází stromy

Vyhledávač Ecosia se sídlem v Berlíně daruje 80 % svých příjmů z reklam na výsadbu nových stromků. Chcete také vyhledávat pro dobrou věc? Má své aplikace i rozšíření pro různé prohlížeče.

Popřemýšlejte, kolikrát denně zamíříte na Google a začnete něco vyhledávat. A i když možná neklikáte na reklamy, někdo to dělat musí, protože příjmy z reklam Googlu rostou. Dokážete si představit, co by se dalo dělat byť jen s částí těch mnoha miliard dolarů, které ročně vydělá?

ecosia-hp

Vyhledávejte pro dobrou věc

Ecosia funguje jako kterýkoliv jiný vyhledávač. Zpočátku autoři spolupracovali s Googlem, avšak nyní funguje zejména s podporou Yahoo a Bingu. Vzhledově se ovšem podobá Googlu. Pokud jej začnete používat, bude vám dokonce ukazovat, kolik stromů se díky vašemu úsilí podařilo zasadit.

ecosia

Celkem se díky uživatelům Ecosia podařilo vysadit 6,4 milionů stromů. A představte si, o kolik větší by toto číslo bylo, kdyby se sem přesunuli všichni uživatelé Googlu…

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru