Dnes vyšlo 15 článků

Vyhazov z práce a ostuda pro celý svět za 60 znaků na Twitteru

Vyhazov z práce a ostuda pro celý svět za 60 znaků na Twitteru

Justine Sacco, bývalá PR, která vyvolala bouři polemiky na Twitteru, se v sobotu omluvila za její “zbytečný a neopatrný tweet” o AIDS v Africe, který během pár hodin obletěl celý svět. Svět na ní pohlíží jako na bezcitné “zvíře”.

Ředitelka komunikace v mediální korporaci IAC si ušila z ostudy kabát, když 20. prosince 2013 před odletem na pracovní pobyt do Jižní Ameriky poslala na svůj Twitter účet zprávu:“Chystám se do Afriky. Doufám, že nedostanu AIDS. Dělám si srandu. Jsem bílá!”  V letadle “naneštěstí” pro Justine nebylo internetové připojení a než vystoupila po 11 hodinách letu z letadla, věděl o ni celý svět a IAC s ní okamžitě  rozvázal pracovní poměr.

Tweet se hned stal virálním a vytvořil mediální bouři. Na její Twitterový účet se hned strhla lavina banálních stížností na špatně poskytované služby zákazníkům a jiná zjevná ponižování. Okamžitě se objevila hrstka parodujících profilů jak na Twitteru, tak na Facebooku, které líčily Sacco jako krutou a bezcitnou osobu.

Sama Sacco dodala, že je původem z Jižní Afriky a byla velmi smutná, že jedinou zprávou zranila a zklamala spoustu lidí z jejího rodného kontinentu i po celém světě. “Velmi se omlouvám za bolest, kterou jsem všem způsobila”, napsala.

V písemném prohlášení se Sacco omluvila “že je necitlivá k této problematice, která nediskriminuje nikoho podle rasy, pohlaví či sexuální orientace, ale děsí nás všechny společně – stydím se!”

Zastánci pro boj proti AIDS vytvořili webové stránky na podporu dárcovství a jedna ze stránek nese nápis:”epidemie AIDS je větší než tweet od osoby v PR, pokud chceme opravdu něco změnit, musíme přemýšlet nad Justine, pojďme obrátit toto zlo v něco hmotného”.

justine-sacco-tweet__oPt

Justine Sacco

zdroj: https://edition.cnn.com/2013/12/22/world/sacco-offensive-tweet/

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru