Dnes vyšlo 1 článků

Vyfoťte svůj oběd a bojujte proti hladomoru

Vyfoťte svůj oběd a bojujte proti hladomoru

Řada lidí pořizuje fotky svého oběda či večeře a sdílí je na sociálních sítích – vlastně jen pro pobavení. Nyní ovšem pomocí těchto fotografií mohou pomoci v boji s hladomorem ve světě. To má umožnit nová aplikace.

Aplikace Give Your Calories funguje v iOS a měla by pracovat tímto způsobem: kalorickou hodnotu vyfoceného jídla převádí  v dolary, které pak mohou být darovány mezinárodní humanitární organizaci Action Against Hunger. Tato organizace pomáhá těžce podvyživeným dětem z celého světa.

Jak aplikace Give Your Calories funguje?

Celá záležitost funguje na principu technologie rozeznávání obrazu, díky čemuž by aplikace měla být schopná rozeznat jídlo na vašem talíři. Také lze do aplikace naskenovat čárový kód potraviny. Jakmile aplikace spočítá množství kalorií, můžete odeslat peníze přes PayPal.

Aplikace přepočítává kalorie následovně: za méně než 200 kalorií můžete darovat 1 dolar, za 200-300 kalorií dva dolary, za 300-400 kalorií pět dolarů. S každou stovkou kalorií tato částka narůstá o další dolar.

Aplikace spojuje dva extrémy: podvýživu a nadvýživu

Give Your Calories byla vytvořena belgickou agenturou Happiness Brussels. Podle CEO Karen Corriganové aplikace upozorňuje na dva extrémy ve světě, podvýživu v některých oblastech a nadvýživu v oblastech jiných. Díky aplikaci je možné pomáhat nastolit ve světě větší rovnováhu, co se týče přístupu k potravinám.

Pokud máte silné sociální cítění a cítíte se provinile za všechen nadbytek, jehož se vám dostává, můžete trochu té provinilosti odbourat právě díky této aplikaci. Výsledky vaší činnosti navíc můžete sdílet na sociálních sítích a sledovat, jak na vaše počínání reaguje okolí či zda se k vašemu úsilí někdo přidal.

Zdroj: https://mashable.com

Zdroj obrázku:  https://mashable.com

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru