Výdělek IBM na slovenských státních zakázkách je obrovský

Výdělek IBM na slovenských státních zakázkách je obrovský

Slovenská vláda chce mít za dobře s globální společností IMB a tak ji ve velkém podporuje. IBM tak získala ze státních zakázek poměrně obrovský balík peněz.

Posledních několik týdnů zužuje národy chřipková epidemie, což má za následky, že lidé pod vlivem „omamných“ látek chodí brzo spát a dívají se na televizní zpravodajství, kde se člověk dozví spoustu nových a zajímavých věcí.

Tentokrát se zpráva týká globální společnosti IBM, která dostane od vlády v přepočtu 1,58 milionů eur a pro dceřinou společnost 5,08 milionů – Deutsche Telekom.

Pracovní místo za všechny peníze

Média neváhaly a spočítali, že na vytvoření jednoho pracovního místa v IBM ve slovenských Košicích bude potřeba 10 533 eur (což je nepředstavitelných 266 tisíc korun). Takže stát zasáhne, aby se vytvořily volná pracovní místa, aby byl sražen počet nezaměstnaných lidí (ve Slovensku).

IBM, globální společnost má roční obrat o velikosti 104 miliard dolarů. Kdybychom toto číslo srovnali, je větší než hrubý domácí produkt Slovenska, takže stát chce být s touto společností v dobrém.

IBM má přednost

Takže stát chce pomoci všude, kde se dá, přitom má peníze dávat do jiných trendů, kterými jsou malí živnostníci, malé firmy a především startupy. Dokonce nyní už existují státy, které si nechávají platit za to, že nový projekt začínáte právě u nich.

Takže vše shrneme – vláda Slovenska chce mít za dobré s velkou společností IBM a tak na státních zakázkách vydělala tato společnost poměrně velký balík ( přes 121 milionů eur). Místo toho, aby stát podporoval malé firmy a začínající projekty.

ibm

 

zdroj: alian.info 

Štítky: ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

  • Nodon

    Ten na té uvodní fotce vypadá jako Steve Jobs.

Nahoru