Vydělávejte hraním: Měnu z Minecraftu lze směnit za Bitcoiny

Dokážete si představit, že byste vydělávali tím, že vezmete krumpáč a začnete v Minecraftu kopat smaragdy? Ono to takhle na světě vážně chodí!

bitquest

Herní vývojářské studio Mego z Chicaga povznáší hraní Minecraftu na novou úroveň. Vytvořili minecraftový server BitQuest, na němž hráči Minecraftu mohou vydělat Bitcoiny obchodováním za smaragdy a drahé kameny, které slouží jako měna v Minecraftu.

„Jsme banda bláznivých hráčů, kteří chtějí, aby se Bitcoin stal oficiální měnou virtuálních světů,“ napsalo studio Mego na svém webu. „Minecraft je ideální platformou pro spouštění revolucí.“

Prý už mají na svém serveru více než 1200 registrovaných uživatelů a očekávají další.

Jaký je kurz?

Hráči vydělají 1 bit za každý smaragd. Jeden Bitcoin se skládá z milionu bitů a v současné době má hodnotu necelých 8 000 Kč. V praxi to tedy znamená, že za každý smaragd vyděláte 0,08 Kč.

bitcoin_bank

Jak vydělat smaragdy?

Mojang, vydavatel Minecraftu, do hry smaragdy přidal v květnu 2012. Lze je získat těžením nebo obchodováním s vesničany. Vesničané od vás výměnou za smaragdy koupí různé věci. I BitQuest dodává, že obchodování je lepší způsob k získání smaragdů než těžení.

Objevily se také dotazy, zda to bude fungovat i obráceně – zda si za Bitcoiny budete moct koupit smaragdy. Ale ne. To nefunguje a nikdy fungovat nebude.

Tak co? Půjdete vydělávat?

Zdroje: DailyDot, VentureBeat

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru