Dnes vyšlo 15 článků

Vydělávala statisíce, ale dala výpověď a začala cestovat po světě

Snem každého z nás je odejít ze zaměstnání a věnovat se cestování. Pakliže se k tomuto kroku rozhodnete, předchází mu spousta let tvrdé dřiny a šetření peněz. Sympatická slečna Kristin Addis si svůj sen splnila. V roce 2012 dala výpověď a začala cestovat, přestože ve svém zaměstnání vydělávala statisíce.

Kristin pracovala jako investiční bankéřka a neměla o peníze nouzi. Ročně vydělávala šesticiferné částky. Nicméně mladá slečna se v tomto životním stylu nezhlédla, a proto se rozhodla z práce odejít a vykašlat se na všechny peníze. Měla v životě zcela jiné priority než její vrstevníci.

kristin-addis-2

Kristin Addis

Kristin byla ve své práci nespokojená již během prvního roku. Ačkoliv jí na účet přicházely nemalé částky, nemohla peníze využívat na to, co skutečně miluje – na cestování. V práci měla nárok pouze na 14 dní placené dovolené. Navíc, nemohla si vzít celých 14 dní dovolené vkuse. A věděla, že 14 dní je pro mladého člověka prahnoucího po dobrodružství poměrně málo.

Jednoho dne nastal životní zlom

Jednoho dne nastal den D. Onoho dne se ráno vzbudila a zjistila, že ji opět čeká rutinní práce. Nechtěla už poslouchat a respektovat pravidla stanovená v zaměstnání. Vymezila si jasné podmínky na to, aby mohla ze zaměstnání odejít. Výpověď skutečně podala, a to asi o rok později. Nejprve ji šéf nechtěl pustit, neboť Kristin patřila mezi špičkové zaměstnance, kteří se nedají jen tak nahradit. Kristin si ale stála za svým a koupila si jednosměrnou letenku do thajského Bangkoku.

11891096_852356354834688_7098181210950931583_n

Kristin žije svůj sen

Její vysněnou zemí byla právě Asie, přičemž velice často přemýšlela, jak to v této zemi vypadá. Chtěla poznat tento kontinent na vlastní kůži. Na internetu četla spoustu cestovatelských a inspirativních článků. A v jednom z nich se dočetla, že v jihovýchodní Asii vyžije s tisícem dolarů na měsíc. Z těchto peněz je schopná pokrýt náklady na bydlení, jídlo, volný čas a koníčky.

Přestože v USA se mohla pyšnit královským platem, za jeden měsíc platila 4 tisíce dolarů za účty. Jakmile se dočetla o kouzlu Asie, začala šetřit, aby se na konci roku mohla vydat do této ojedinělé země.

10865774_753246908078967_6633119083254730475_o

Nelituje, že odešla ze své práce jako investiční bankéřka

Snížila své výdaje na minimum. Nekupovala si zbytečné věci a peníze raději odložila. Z USA odjížděla s 20 tisíci dolary v kapse a dalších 60 tisíc dolarů měla uložené na důchodcovských fondech. Tyto peníze mají ale sloužit na klidný důchod a Kristin by na ně sáhla pouze v nejkrajnějších případech.

Dnes má 29 let a plní si životní sen

Kristin má pouhých 29 let a každý den žije svůj sen. Dokonce vydala vlastní knihu a vydělává si psaním vlastního blogu, který můžete najít pod názvem Be My Travel Muse. Do blogu pravidelně píše články o tom, jak dokáže žena sama cestovat v nebezpečných zemích. Nechybí ani příspěvky, na které se dívá z pohledu investiční bankéřky. Čtenářům radí, jak vydělat peníze navíc, aby si také mohli splnit svůj sen.

12096259_877833945620262_3300649883072570181_n

Procestovala už skoro celý svět

Kristin procestovala téměř celý svět. Domov si vykouzlila v německém Berlíně. Nicméně neustále cestuje. Pokud by měla sečíst dny, které se nacházela v německé metropoli za poslední tři roky, jednalo by se o půl roku.

A musí i z něčeho žít, a proto pomocí svého blogu a sociálních sítí občas sdílí příspěvky ve spojení s různými značkami. Ačkoliv její příjem není tak vysoký jako v předchozím zaměstnání, Kristine se cítí duševně naplněnější.

Už jste také přemýšleli, že se pustíte do realizace svého snu?

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru