Dnes vyšlo 15 článků

Vydělával 50 tisíc dolarů ročně. Dal výpověď a nyní vydělává 10 tisíc dolarů měsíčně

Psal se rok 2008. Johny FD měl 27 let, žil v Kalifornii a vydělával 50 tisíc dolarů ročně prostřednictvím B2B prodeje. Nebyl nešťastný, spíše byl demotivovaný. Nicméně jeho život se brzy změnil. Společnost, ve které pracoval, koupil jiný majitel. Johny FD měl na výběr buď se udržet na stejné pozici, nebo se nechat propustit. Rozhodl se odejít. Pravděpodobně to bylo nejlepší rozhodnutí jeho života.

Nejprve strávil několik měsíců rozhazováním svých úspor s přáteli v Los Angeles. Poté se rozhodl směřovat své kroky trochu dále od domova – do Thajska.

„Když lidé cestují do jiných zemí, mají smíšené reakce. Říkají, že to byla zábava či že to bylo dobré. Kdežto Thajsko bylo místo, kam by se vrátili. Říkají, že to byl nejneuvěřitelnější výlet jejich života. Všichni o Thajsku mluvili jako o ráji,“ řekl Johny FD.

johny 01

Johny si svůj život užívá.

Na prvních sedm dní si naplánoval sedm různých zájezdů, přičemž ten poslední byl nejlepší. Potápěl se a byl natolik nadšený, že několik let působil jako potápěč. Potápění také vyučoval. Po čase se rozhodl, že ani potápění mu nestačí.

„Uvědomil jsem si, že už nechci být potápěč v resortu. Chtěl jsem být hostem. Řekl jsem si, že se už nebudu potápět, dokud si nedovolím býti hostem v takovém resortu.“

Jestliže chcete nějaké peníze a volný vstup do posilovny, zkuste Muay Thai. Johny FD se rozhodl pro Muay Thai, bojový styl cvičení v jihovýchodní Asii.

„Překročil jsem třicítku a pomyslel jsem si, že když se nebudu snažit teď, tak už se nebudu snažit nikdy,“ vzpomíná FD.

Rozhodující se pro něj stal bojový sport.

„Bylo to po mém šestém profesionálním zápase. Měl jsem zlomenou nohu a nateklé oko. Moje tělo bylo zničené. Překročil jsem 32 a uvědomil jsem si, že moje tělo nebude schopno toto dělat déle.“

johny 02

Johny v Thajsku.

Stále měl blog o zkušenostech s Muay Thai a dozvěděl se, že lidé si vydělávají peníze pouze psaním blogů a e-knih, a tak se rozhodl to zkusit také. Svůj blog přejmenoval na „12 týdnů v Thajsku: Dobrý a levný život“, který mu vydělal v prvním měsíci 600 dolarů.

„Poté, co jsem napsal knihu, jsem chtěl prodávat více. Začal jsem se setkávat s lidmi, kteří dělají internetový marketing.“

Johny FD narazil také na dropshipping podnikání, ve kterém maloobchodní prodejce nabízí zboží svého velkoobchodního dodavatele či přímého výrobce. Zúčastnil se kurzu, kde se naučil základy. Založil dropshipping podnikání z Chiang Mai a to se stalo jeho hlavním zdrojem příjmů.

Stanovil si rámec a své podnikání vede ve dvou režimech. První režim je růst, ve kterém stráví 40 až 50 týdne k dokončení nových projektů a využití nových příležitostí. Druhý režim je údržba, ve kterém stráví 4 až 10 hodin týdně.

Napsal ještě jednu knihu, a to „Život se mění rychle: 7 kroků, jak získat vše, co jste kdy chtěli“. Vydělává si online, píše knihy a má příjmy z dropshipping podnikání. Pořádá online kurzy na Udemy a také má příjem ze svého blogu JohnyFD.com.

Domů měsíčně přinese 10 tisíc dolarů.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru