Vydejte se s Googlem po stopách Lochnesské příšery

Dnes uplynulo přesně 48 let ode dne, kdy noviny Daily Mail otiskly jednu z nejslavnějších falzifikovaných fotografií všech dob, na které je údajně zobrazena bájná nestvůra z jezera Loch Ness. Google se toto výročí plné klamu a lži rozhodl oslavit po svém.

Pomocí funkce Street View máte nově možnost prohlédnout si celé 37 kilometrů dlouhé jezero Loch Ness a dokonce se můžete podívat i pod vodní hladinu. Pro nafocení podvodních snímků Google zlanařil vědeckou skupinu Catlin Seaview Survey, se kterou v minulosti již několikrát spolupracoval, rovněž při pořizování podvodních záběrů. Pravda je bohužel taková, že Loch Ness nepatří k nejčistším jezerům, takže je nutné počítat s tím, že pod vodou toho opravdu moc neuvidíte.

Čelisti 5 - Skotský žralok. I tak by se mohl jmenovat tento snímek.

Čelisti 5 – Skotský žralok. I tak by se mohl jmenovat tento snímek.

Statistika nuda je

Google zveřejnil výsledky svého několik let trvajícího průzkumu, ze kterých vyplívá, že lidé častěji vyhledávají informace o jezeru Loch Ness, než o Buckinghamském paláci. Co to znamená? Že i po téměř padesáti letech je legenda Lochnesské příšery stále velice lákavým tématem. Je opravdu pozoruhodné, jakým způsobem může jedna falešná fotografie ovlivnit lidi na několik let dopředu. I to dokazuje sílu obrazu.

Jezero Loch Ness má zvláštní ospalé kouzlo.

Jezero Loch Ness má zvláštní ospalé kouzlo.

A teď, když mě omluvíte, jdu se ponořit do jezera Loch Ness. Na existenci Lochnessky opravdu nevěřím, ale co kdyby?

Zdroj: TechCrunch

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru