Výdejna radosti ZOOT expanduje do Rumunska, otevře tam 13 poboček

Po České republice a Slovensku vstupuje jeden z největších e-shopů s módou ZOOT na další trh v regionu střední a východní Evropy. První dvě Výdejny radosti společnost otevřela v Bukurešti, hlavním městě Rumunska. Třetí se přidá do konce prosince a v příštím roce jich ZOOT chystá otevřít dalších 10.

Obyvatelé Rumunska utratí ročně za módu téměř 80 miliard korun, na online připadá zhruba 5,4 miliardy. V porovnání s loňskem narostl rumunský e-commerce trh o přibližně 30 procent.

Společnost ZOOT vidí v Rumunsku velký potenciál

V následujících třech letech  společnost plánuje do rumunských aktivit investovat 6 – 8 milionů eur, největší část z toho připadne na marketingové aktivity a budování sítě výdejen. Zásobování bude probíhat zatím z České republiky zdarma s garancí dodání objednávky do 48 hodin. Aktivity v Rumunsku bude mít na starosti Robert Berza, který původně působil jako marketingový ředitel eMAG nebo  jako šéf internetové divize nových médií CME provozující mimo jiné televizní stanice.

Ve vstupu do Rumunska vidíme obrovský potenciál. Protože naší hlavní ambicí je demokratizovat módu, přinášet svěží značky, které nemají šanci dostat se díky diktátu několika módním řetězcům dál. Zároveň věříme, že je to počátek dalších expanzí, které budou následovat; říká spoluzakladatel Zootu Oldřich Bajer.

photo-02

Společnost vznikla v roce 2012 a od té doby slaví úspěchy

Společnost ZOOT vznikla v oce 2012. Za dobu své existence uskutečnili zákazníci více než 650 tisíc objednávek, ve kterých si objednali vice než 1,2 milionu kusů zboží. Společnosti se navíc podařilo ze svých zákazníků udělat brand lovers. Při hledání sebe sama se ale firma dvakrát spálila, teď vydělává miliony

maxresdefault

Zdroj: Tyinternety

Komentáře

Nahoru