Dnes vyšlo 15 článků

Vydavatelství Sanoma Media Praha je na prodej

Finský koncern Sanoma by v těchto dnech měl zasílat vybraným zájemcům informační memorandum s nabídkou na odkup vydavatelství Sanoma Media Praha. Český vydavatelský trh tak nejspíš čeká další koncentrace.

Jedním ze zájemců by měl být Bauer Media (vydává časopisy Bravo, Čas na lásku či Cosmopolitan), oslovena by měla být i společnost Burda Praha (Katka, Náš útulný byt, Svět ženy, Zdraví).

Sanoma Media Praha vydává v České republice řadu časopisů, včetně National Geographic, Marie Claire, Týdeníku Květy nebo Překvapení. Nabídka finského koncernu zahrnuje i odkup Sanoma Media CZ, vydavatele měsíčníku Dům&Zahrada.

Agnieszka Dolezych, současná ředitelka Sanoma Media Praha, je ve funkci téměř rok

Agnieszka Dolezych, současná ředitelka Sanoma Media Praha

Česká Sanoma uvádí, že její časopisy čte více než 1,5 milionu Čechů za měsíc a weby pak vykazují více než dva miliony unikátních návštěvníků měsíčně. Hospodářsky se však firmě Sanoma Media Praha poslední dobou moc nedaří. V roce 2011 prodělala 93 milionů korun a kumulativní ztráta za období 2009-2011 čítá téměř 200 milionů korun. Proto by její prodejní cena neměla být příliš vysoká a měla by se řádově pohybovat v desítkách milionů.

Zdroj: https://www.borovan.cz/5612/vydavatelstvi-sanoma-media-praha-je-na-prodej

Zdroj obrázku:

https://www.borovan.cz/5612/vydavatelstvi-sanoma-media-praha-je-na-prodej

Komentáře

Nahoru