Dnes vyšlo 15 článků

Vychytávka, která vám z klasických hodinek udělá chytré zařízení

Jste typ člověka, který si nedokáže život bez hodinek představit? Nosíte především levné hodinky, protože máte strach, že byste je zničili? Startup s názvem Chronos vymyslel unikátní technologii, která je schovaná v kovovém, vodotěsném obalu s průměrem 33 mm a tloušťkou 3 mm.

Tento gadget přidá vašim běžným hodinkám mnoho dalších funkcí. Mezi ty nejzajímavější patří například akcelerometr, vibrace, notifikace pomocí LED diod a dálkové ovládání některých funkcí telefonu. To vše bude možné pouhým propojením pomocí funkce Bluetooth.

chronos2

Pomocí hodinek můžete pořídit fotografie nebo přijmout hovory

Hodinky vám nově také umožní měřit počet ušlých kroků či uběhnutých kilometrů za den, vypnutí zvuku na mobilním telefonu, pořízení fotografie, zapnout playlist nebo filtrovat hovory, které chcete nebo nechcete přijmout.

V současné době projekt momentálně čeká na schválení patentu a vypadá to, že díky svojí jednoduchosti a cenové dostupnosti budou hodinky dostupné pro širokou skupinu zákazníků. Nyní si můžete udělat předobjednávku, která vás vyjde na 99 dolarů, což je v přepočtu zhruba 2500 korun.

Screenshot_5

Zdroj: Czechcrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru