Dnes vyšlo 15 článků

Vyberte si pojištění zimní dovolené online

Vybíráte už zimní dovolenou? Chcete-li sehnat tzv. first minute zájezdy za výhodnou cenu, je nejvyšší čas. Spolu s tím však přichází správná doba také pro vybírání pojištění do zahraničí. Jestliže plánujete lyžování v Čechách, nemusíte si dělat starosti. Tady máte ošetření zajištěné. Avšak v ostatních zemích, byť evropských, situace není tak snadná.

Odjet na zimní dovolenou do zahraničí bez cestovního pojištění je čirý nerozum. V případě zranění je prakticky jisté, že se nedoplatíte. Zásahy horské služby jsou velmi drahou záležitostí a vaše česká pojišťovna je pravděpodobně nebude proplácet. Někteří šťastlivci by se svých peněz sice zpětně mohli dočkat, ale až po dlouhém papírování a tahanicích, které běžně trvají dlouhé měsíce. Proto je lepší investovat pár stovek a mít někoho, kdo vám bude v zahraničí krýt záda.

Nevymlouvejte se na čas

Většina lidí, kteří si nezajistí cestovní pojištění při cestě do zahraničí, to nedělá z důvodu peněz. Obvykle se vymlouvají na lenost. Nechce se jim nikam chodit, nemají čas hledat vhodné nabídky a navštěvovat pobočky pojišťoven. To je ovšem holý nesmysl. Na srovnání cestovních pojištění se dnes můžete podívat z pohodlí obývacího pokoje, a online si pojištění dokonce zařídíte. Trvá to pár minut.

4522379334_54477e0641_z

Kde najdu srovnání online?

Ještě předem vás chceme varovat, že nejlevnější cestovní pojištění nemusí být vždy nejlepší. Kromě ceny je dobré číst, na co všechno se dané pojištění vztahuje a jaké má limity pojistného plnění. Jistě chápete, že u dražších pojištění jsou většinou zákazníci lépe zajištění, takže zvažte, jestli nebude lepší si trochu připlatit. I nejlevnější pojištění někdy může být spolehlivé, jindy nemusí. Je potřeba číst si podmínky. Zdraví je to nejcennější, co máte, a koupit zpět už se to ve většině případů nedá.

Ale teď už k tomu, co jsme vám slibovali. Pěkný online srovnávač pojištění (nejen pro zahraniční dovolenou) najdete na www.123ruceni.cz. A nezapomeňte, nejen cena hraje roli!

Fotka: Flickr – Jim Kravitz

Komentáře

Nahoru