Vtipné, humorné hlášky ze školy, z dob, kdy jsem studoval

Vtipné, humorné hlášky ze školy, z dob, kdy jsem studoval

Tak polovina prázdnin je už “někde”. Tak jsem trochu zavzpomínal na svá školní léta a napsal jsem pár svých školních vět, kterými jsem odboural učitele nebo učitelku a hlavně své spolužáky, který mojí větu spíš využili k šikanování.

“Pane učiteli, vím, že tam musí být pružiny, jen se mi s nimi nechtělo kreslit, můžete si je tam domyslet ?”

Odevzdal jsem výkres, kde měla pružina zajišťovat vratný chod, půlku výkresu jsem měl v řezu a půlku výkresu v čelním pohledu v nárysu, Takže půlku pružin bych musel kreslit “podrobněji” a ne jen zjednodušeně v řezu což se mě moc nechtělo – práce navíc. Často nebyl na výkres pořádně čas, protože jsem měl i jiné úkoly do jiných předmětů a potřeboval jsem i čas na svůj osobní život, abych si od školy trochu odpočinul.

“Ať pan ředitel, zakáže se po kakání utírat a toaleťák nebude potřeba !”

Protože hazl papír se ve škole používá než k hygieně řitního otvoru i k různým hrám, např. hra na mumii nebo na studánku  (na to si hrával jeden můj  spolupacient v blázinci) tak pan ředitel vymyslel zlepšovák, že si budeme toaletní papír nosit sami, abychom školní neplýtvali. Mým spolužákům nosit toaleťák přišlo nedůstojné, argumentovali, tím, že ve škole “neserou”, tak proč by jej měli nosit a někdy si i dost otevírali pusu na třídní učitelku.

“Paní učitelko, proč chcete, abychom šli na maturitní večeři, když nevíte, zda všichni umíme společensky jíst ?”

vycházel jsem z předpokladu, že ne každý spolužák byl někdy v lepší restauraci a ne pivnici 4. cenové skupiny, tak jsem chtěl chránit naší třídní učitelku, před nějakou ostudou, že někdo bude “Žrát jak neandrtálec v pravěku”

“Pane učiteli, co když pracovník neumí číst ?”

Vyučující  na elektrotechniku říkal, že kabel poznáme, podle popisku na jeho vnějším plášti. Protože jsem nápaditý, tvůrčí typ, jeden čas, už tehdy jsem trochu programoval a už jsem měl zkušenost, že ne vždy obecně navržený algoritmus nepostihne všechny situace, tak jsem logicky domyslel, co když si to dělník nebude moc přečíst co má za kabel v ruce.

Spolužák ještě dodal:  “Pane učiteli, když kolesa otevře hubu tak to stojí za to.”

“Nějak relativně brzo, paní učitelko, ať na to nemusím dlouho myslet a nervovat se tím.”

Paní učitelka nám zadala povinný referát. Byla na nás hodna, abychom si  sami vybraly termín, abychom si nestěžovaly, že je to třeba středa, kdy máme moc předmětů.  Každý říkal co nejpozději, aby se mohl flákat. Já nejsem odkladačný typ člověka co vše nechává na poslední chvíli, tak jsem logicky chtěl referát co nejdříve, abych to měl co nejdříve z krku a nemusel se stresovat 3 měsíce že musím ještě něco dělat.

“Paní učitelko, když nemůžu vynikat jedničkami, tak musím vynikat svojí debilitou.”

Už si přesně nepamatuji, kdy jsem to řekl a v jakém kontextu, ale pravděpodobně,  to nějak souviselo když nám učitelka něco říkala o šikaně a radila mi jak to řešit, abych se pokusil nějak spolužáky zaujmout, aby mě více brali jako sebe rovného.

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

Nahoru