Dnes vyšlo 15 článků

Vtipálci předstírali vraždu před kamerou auta Google Street View

Vtipálci předstírali vraždu před kamerou auta Google Street View

Když se člověk nudí, má různé nápady. Ani dospělí častokrát nedomýšlí, kam až by mohly zajít následky povedeného vtípku. Dva muže ze Skotska ani ve snu nenapadlo, že když budou předstírat vraždu před autem Google Street View, bude to vyšetřovat policie.

Dva mechanici z Edinburghu se loni v létě domnívali, že to bude velká sranda, když si jeden vezme sekeru a před autem Google Street View bude dělat, že toho druhého zabil. A tak Gary Kerr shodil Dana Thompsona na zem a popadl do ruky topůrko od sekyry. To všechno se stalo asi během dvaceti sekund.

„Viděl jsem, že do ulice přijíždí Google auto s kamerou. Říkali jsme si, že prostě musíme něco udělat,“ vysvětlil jeden ze zúčastněných.

axe-murder

axe-murder-2

axe-murder-3

Byla to dobrá legrace. Oba mechanikové na celou záležitost už pomalu zapomněli. Ale jakmile se asi po půl roce záběry objevily na Street View, přišlo to znovu. Rodina a přátelé si jich všimli.

„Je to naprosto bizarní,“ uvedl Thompson. „Nemyslel jsem si, že by lidí trávili svůj čas procházením se po Street View.“

Kamera Google auta situaci zachytila z různých úhlů pohledu. Bylo vidět, že muž byl napaden a útočník utekl. A tak se do toho vložila policie. Vysledovala útočníka až do autodílny, kde pracoval, a dost se jí ulevilo, když zjistila, že to celé byl jen dobře načasovaný žert. Navíc jeden z kolegů policistů, kteří přijeli, si právě v této autodílně nechával opravit auto. Takže všechno bylo v pohodě.

Zdroje: Metro, Independent

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru