Dnes vyšlo 15 článků

Vstupenky na Apple konferenci WWDC 2013 budou stát skoro 1 600 dolarů

Worldwide Developers Conference (WWDC) 2013, která proběhne mezi 10. a 14 červnem v San Franciscu. Lístky na konferenci budou v prodeji od 25. dubna ve 13 hodin našeho času a patrně se v ten den i vyprodají. V loňském roce byly pryč během dvou hodin. Cena vstupenek bude stejně jako loni 1599 dolarů (téměř 32 000 Kč).

Apple uvádí, že abyste mohli získat vstupenky, musíte být členem jednoho z těchto programů pro jablíčkové vývojáře: iOS Developer Program, iOS Developer Enterprise Program, Mac Developer Program.  Mladým vývojářům ve věku 13 – 17 let musí lístek koupit jejich rodiče nebo zákonný zástupce, který je členem jednoho z výše uvedených programů pro vývojáře. Aby se zamezilo spekulanství, může si každý zakoupit jen a pouze jeden lístek na své jméno. Výjimku mají firmy, které si mohou zakoupit lístků 5.

Apple představí iOS 7 a očekávané iRadio

Konferenci zahájí Apple tradičně svým keynote, na kterém v posledních letech pravidelně představuje své softwarové produkty. S jistotou lze říci, že bude oznámeno iOS 7, možná se dočkáme i nové verze operačního systému OS X 10.8 a novinek v iCloudu. Velmi očekávané je cloudová služba iRadio pro streamování hudby po vzoru Spotify nebo Pandora, o které se v posledních měsících spekuluje.

Za měsíční poplatek by uživatel služby iRadio získal přístup k celé knihovně hudby dané služby, aniž by konkrétní alba nebo písně vlastnil, a může hudbu přes internet streamovat do svého mobilního zařízení nebo počítače. Na velmi podobném principu již funguje služba Applu iTunes Match, zde si však může uživatel nahrát do cloudu pouze písně, které vlastní. Představením Apple produktů však konference Worldwide Developers Conference 2013 nekončí.

Vývojáři se zde pak mohou účastnit stovek workshopů vedené přímo inženýry Applu, kterých zde bude něco přes 1000. Pro vývojáře je to jediná možnost, jak získat možnost odborné asistence při programování přímo od Applu. A dá se očekávat , že se zde bude dlouze diskutovat také o synchronizaci iCloudu. Tradičně budou během konference vyhlášeny také ceny za design v rámci Apple Design Awards.

Konference se bude částečně krýt s další světoznámou konferencí – E3, jenž se bude věnovat primárně hrám a kde bude mít Microsoft i Sony svůj keynote, a to přesně 10. června. Ale i tak se dá očekávat, že Applovská konference bude minimálně stejně velkým lákadlem.

Zdroj: https://www.macworld.com/article/2032060/apple-announces-wwdc-2013-tickets-on-sale-april-25.html

Komentáře

Nahoru