Dnes vyšlo 15 článků

Všimli jste si novinky na Instagramu?

Vývojáři Instagramu přichází s novinkami prakticky neustále. Někdy jsou velké, jindy si jich ani nevšimnete. Nedávno například začali u videí zobrazovat počet zhlédnutí. Aktuální novinku jste ale určitě nezpozorovali, protože jde jen o něco zdánlivě nicotného v pozadí. Přesto má velký vliv na výkon.

Doteď to fungovalo tak, že když měla fotka třeba dvacet komentářů, byly uživatelovi zaslány všechny. Když klikl na „Zobrazit všechny komentáře“, provedlo se to automaticky, protože už je měl ve svém zařízení načtené. Jenže to bylo dost neefektivní. Komentář totiž není jen o textu, obsahuje taky smajlíky a hlavně profilové obrázky komentujících uživatelů. A tak vývojáři vymysleli, že to udělají jinak. Nově posílají uživateli ke každému zobrazenému obrázku pouze tři komentáře. Zbytek až tehdy, když si je opravdu vyžádá. U sponzorovaných příspěvků se automaticky nenačítá žádný komentář.

 „Obrázky jsou zobrazovány častěji než jejich komentáře a na to bychom měli dbát,“ popsali v příspěvku na blogu.

Generování komentářů totiž potřebuje překvapivý výkon. Výsledkem nového přístupu je méně odesílaných dat, méně využité paměti zařízení koncových uživatelů, stabilnější výkon. S nasazením novinky si uživatelé častěji prohlíží uživatelské profily, zlepšil se celkový dojem a zvýšil počet lajků. Ke všemu je to dobré pro datové centrum Facebooku, který Instagram vlastní. Není tolik zatížené.

12809163_1523425954631374_1365939123_n

U příspěvku se automaticky načtou jen tři komentáře

O podobné věci se snaží všechny firmy. Pečlivě prohlíží svůj kód a optimalizují ho a je skutečně zajímavé, jaký dopad může mít jedna malá změna.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru