Všichni zaměstnanci v Porsche dostanou prémii 246 tisíc korun, dokonce i uklízečky

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že společnost Škoda Auto, která je součástí koncernu Volkswagen, odměňuje své zaměstnance za velké zisky. Všichni zaměstnanci mladoboleslavské automobilky dostanou prémii 45 tisíc korun. Nicméně německý výrobce luxusních automobilů Porsche, který také spadá do rodiny Volkswagen, je mnohem štědřejší. Každý zaměstnanec firmy bez ohledu na jeho pozici dostane odměnu za loňský rok ve výši 9 111 euro (cca 246 tisíc korun).

Odměnu dostane všech 21 tisíc zaměstnanců Porsche v Německu, ať už se jedná o inženýra, manažera či uklízečku.

Automobilka Porsche v loňském roce získala provozní zisk ve výši 3,9 miliardy eur (cca 106 miliard korun), což je o 14 % více než v předloňském roce. A tržby se jí zvýšily o téměř 4 % na 22,3 miliardy eur (cca 602 miliard korun).

Volkswagen zažíval špatné období kvůli emisnímu skandálu, kdy v loňském roce přiznal, že zhruba 11 milionů jeho naftových vozidel disponuje podvodným softwarem, který zajistil výrazně nižší emise oxidů dusíku v testech. Za tuto nekalost dostal Volkswagen pokutu ve výši 4,3 miliardy dolarů (cca 111 miliard korun).

buildings-1851246_1280

Zdroj: Pixabay

Zdroj: Novinky.cz

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru