Všestranný ohebný robot předvádí neuvěřitelné kousky!

Všestranný ohebný robot předvádí neuvěřitelné kousky!

Před nedávnem se v Americe objevil velmi ohebný robot, který je také velmi všestranný. Pro někoho se možná jedná o technologický zázrak, avšak tento přístroj skutečně existuje. Pojďme si ho proto společně představit detailněji.

Jak robot vypadá?

Když přijde na otázku vzhledu, jen velmi těžko se hledají slova. Tělo robota připomíná spíše mořského tvora než elektricky poháněný vynález člověka. Má to však svůj důvod. Celý výzkum je podporovaný americkým ústavem pro námořní výzkum a snaží se zjistit potencionální rozdíly v typech jednotlivých robotů. Ačkoliv se jedná o robota čistě pro vědecké účely, již se našlo několik lidí, kteří by jeho potenciál viděli i v komerčním použití.

amphibious_robot_fish_pliant_energy

Jaké má robot výhody?

Nespornou výhodou je jeho pohonné ústrojí. Díky speciálně tvarovaným postranním bočnicím, je mu umožněn pohyb po jakémkoli povrchu, dokonce i pod vodou. A právě tento fakt je nesmírně zajímavý pro námořní výzkumný ústav. Jeho schopnost zatáčet nebo měnit směr pohybu dopředu či dozadu je až obdivuhodná.

images

Jaké bude jeho využití?

Jelikož hlavní zkoumání pohybových vlastností probíhají pod vodou, můžeme předpokládat, že i primární účel bude podvodní. Naprosto ideální je robot pro inspekce korálových útesů nebo lov určitých druhů ryb, kde je k úspěchu potřeba zejména rychlé manévrování. Velký význam bude mít však také pro vesmírné mise. Tady by kosmonauti mohli využít jeho schopností projít terénem k monitorování života na dané planetě. Své uplatnění by také našel v průzkumných misích do ještě neprozkoumaných dálek. Tam by mohl monitorovat případný život, abychom o něm měli nějaké záznamy.

hqdefault

Tento bezpochyby velmi zajímavý technický kousek zatím prochází pouze testováním, avšak jednoho dne se jistě dočkáme jeho nasazení v akci. Způsoby jeho využití by nám mohly být velmi platné nejen v objevování vesmíru, ale také k ochraně matky přírody, aby zůstala v podobě, jakou známe dnes.

 Zdroj text, foto: https://www.pliantenergy.com/home-1/
Štítky: ,

Komentáře

Nahoru