Všechny telefony v Indii budou mít tlačítko panic

Ehm ne. Nikoliv panic, ale panic jako panika. Indická vláda nedávno oznámila, že všechny u nich prodávané telefony budou muset mít od roku 2017 tísňové tlačítko, kterým se uživatelé dovolají na tísňovou linku. Chtějí tím pomáhat hlavně ženám, které nemají v Indii zrovna lehký život.

O tlačítku se mluví už nějakou dobu. Výrobci mobilních telefonů si však stěžovali, že není možné jej zajistit na všech telefonech, které jsou již v oběhu. Vláda tedy nakonec přistoupila na rozumný kompromis. Tlačítko bude požadovat po telefonech vyrobených od roku 2017. O rok později budou muset být všechny vyráběné telefony vybavené navíc ještě GPS.

„Technologie mají lidem zlepšovat život, takže proč je nepoužít pro zvýšení bezpečnosti žen,“ popsal indický ministr Ravi Shankar Prasad.

Podle vládních údajů je v Indii každých 30 minut znásilněna žena!

panicbutton

Otázkou zůstává, zda takové tlačítko vůbec nějaké ženě pomůže. V Indii už totiž podobných iniciativ bylo mnoho. Většina programů vypadala teoreticky velmi schopně, ale kvůli špatnému zázemí nebo nefungující spolupráci s policií po čase skončila.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru