Všechno jde, když se chce! Je mu 102 let a trhá rekordy.

Až si zase budete říkat, že už jste na to staří, tak si vzpomeňte na tohoto dědulu a všechna bolest vás přejde. Ve 102 letech většina lidí sotva chodí, ale tento cyklista ještě trhá rekordy. A nejsou to rekordy za dlouhověkost, ale za ujetou vzdálenost na kole, po dobu 1 hodiny.

Před dvěma lety překonal laťku 24 kilometrů. Nyní se zapsal do knihy rekordů výkonem 26,9km, čili více než o 2,5km více než předtím a to je o 2 roky starší. A teď se můžete začít vymlouvat. Všechno jde, když se chce a když dodržujete nějaký zdraví režim.

Centenarian cyclist Robert Marchand

Po překonání rekordu, celá hala v Národním velodromu ve Francii byla na nohou. Taky ještě aby ne, když v publiku seděli lidé minimálně o polovičku mladší, kteří tolik co on zajel za hodinu ve 102 letech, nezajedou třeba za celý rok. Jen co dojel do cíle, objevil se v obležení desítek fotografů, aby zachytili tento historický moment.

“Bylo to velmi dobré, ale na konci to začalo být velmi těžké,” řekl agentuře AFP. A po té ještě dodal: “Jelikož se nedalo trénovat venku, tak jsem po celou dobu musel jezdit doma na trenažeru. Moje výsledky se od toho odvodily, určitě bych zajel líp!”

Do velodromu ve Francii se na něj přijeli podívat i lidé ze vzdálenosti 600 kilometrů. Snad se namotivují a začnou také, protože věk, je jenom číslo.

Pan Marchand je bývalý hasičský záchranář, ještě další rekord co drží je, že ve věku nad 100 let, ujel 100 kilometrů za 4 hodiny 17 minut a 27 sekund. To pokořil v roce 2012. Neuvěřitelné!

Současný rekord na delší vzdálenosti v kategorii nad sto let patřil sem k nám, do České Republiky. Tím odvážným byl Ondřej Sosenka a pokořil ho už v roce 2005.

zdroj: www.independent.co.uk

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru