Dnes vyšlo 15 článků

Vše, co jste kdy chtěli od Kindle: první vodotěsná čtečka knih je v prodeji

Pokud se při čtení rádi rozmazlujete ve vaně, u bazénu nebo na dovolené u moře a namísto těžkých knih raději sázíte na praktickou velikost elektronických zařízení, máte důvod k radosti. Americká společnost Amazon vyslyšela prosby svých zákazníků a představila svůj nejnovější model Kindle Oasis jako první vodotěsnou čtečku knih od Kindle. Můžete si tak bohémsky užívat koupání a přitom bez obav hltat dobrodružství skrytá v dílech slavných spisovatelů i zcela neznámých autorů.

kindleoasis

První vodotěsná čtečka knih Kindle přichází na trh deset let od zahájení prodeje původní verze elektronické čtečky. Amazon tak reaguje na nesčetné případy utopených nebo poškozených čteček a žádosti jejich nešťastných majitelů o vodotěsnou verzi přístroje. Dosavadní čtečky Kindle jsou náchylné k poškození vodou, nový model by však měl bez problémů vydržet v hloubce dvou metrů pod hladinou až po dobu jedné hodiny. O to se spolehlivě postará hydroizolace IPX8.

Od loňského typu se nový e-reader liší také řadou dalších parametrů. Uživatele potěší zejména větší a detailnější obrazovka s lepším podsvícením a světelnými senzory pro nastavení jasu, které se přizpůsobují konkrétním podmínkám daného prostředí. Sedmipalcový displej pojme dokonce o třicet procent více slov než dosavadní obrazovky s úhlopříčkou šest palců. Zařízení je namísto z plastu vyrobeno v odolném hliníkovém provedení, které čtečce dodává elegantní vzhled. Nechybí samozřejmě noční mód, který zobrazuje bílý text na černém pozadí, aby šetřil vaše unavené oči. Deklarovaná výdrž baterie má být až šest týdnů.

Čtečka si navíc vedle klasických knih lépe poradí i s audio knihami. V případě, že si do ní nainstalujete oba formáty, přístroj to rozpozná a umožní vám mezi zvukovou a textovou verzí jednoduše přepínat. Přestože jí chybí konektor na sluchátka či reproduktor, můžete si audio knihy ve sluchátkách nebo reproduktorech přehrávat jednodušše pomocí zařízení Bluetooth.

kindleamazon

Zařízení můžete zakoupit na oficiálních stránkách společnosti Amazon. Cena se liší dle paměti, kterou elektronická čtečka knih disponuje.

Zdroj text/foto: amazon.com, telegraph.co.uk

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru