Dnes vyšlo 15 článků

Vsadila si, vyhrála tisíce, ale kvůli selfie nemá nic

Kdo nehraje, nevyhraje. Mladé Australance se poštěstilo a nečekaně vyhrála. Měla takovou radost, že se chtěla o výhře podělit na sociální síti. Nicméně, jedna selfie fotka s výherním tiketem jí stála vyhrané peníze. Někdo byl holt rychlejší a evidentně chytřejší.

Pakliže rádi sdílíte se svými přáteli na sociálních sítích selfie fotografie, měli byste být obezřetní. Měli byste si vždy zkontrolovat, jaký obsah sdílíte. Povykládat by vám o tom mohla Chantelle z australského Perthu. Dívka se podělila o svou výhru na Facebooku se svými přáteli a o svou výhru přišla.

CS8gbqRW4AAwpQP

Chantelle dala selfie i s čárovým kódem výhry.

V úterý 3. listopadu Chantelle navštívila prestižní dostih Melbourne Cup a poprvé v životě si vsadila. Štěstí přeje začátečníkům, což Chantelle může potvrdit. Vsadila si 20 australských dolarů (cca 360 korun) na koně jménem Prince of Penzance, přičemž 10 dolarů dala na výhru a 10 dolarů na konkrétní umístění. Kurz na výhru byl 100:1, a proto ještě větším překvapením bylo, že tento kůň, na kterém seděla žokejka Michelle Payneová, vyhrál.

Chantelle měla z výhry takovou radost, že se podělila na sociální síti se selfie fotografií. Nicméně, zobrazila i celý tiket včetně čárového kódu. Když si chtěla výhru z automatu vyzvednout, někdy ji předběhl. Patnáct minut po zveřejnění fotografie byla její výhra vybraná, přičemž „zlodějovi“ postačil pouze čárový kód, který je možné nasnímat i z fotografie, neboť byl dobře viditelný.

Výhra ve výši 825 australských dolarů (cca 14,7 tisíc korun) putovala do rukou někoho jiného, a ne pravé výherkyně. Chantelle se obrátila na policii, která jí dává velké naděje, že svou výhru získá zpět. Chantelle má na svém facebookovém profilu nastaveno soukromí (neměla fotku veřejně přístupnou), tudíž to byl někdo z jejích přátel, případně někdo známý. Policie také ví, z jakého automatu byla výhra vyzvednutá, tudíž okruh podezřelých se zužuje.

Zdroj / Foto: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru