Vrátíme se do minulosti nebo nás budou zastupovat extrémisti a blázni?

Volební šílenství je v plném proudu. Možná by se mohlo zdát, že na ovlivňování voličů je již pozdě. Ale vězte, že skutečnost je jiná. Ještě během dneška vrcholily některé kampaně, které vám chtěly poradit, jak si zaručeně dobře vybrat. A jednou z takových rad je i kroužkování „4 zezadu“.

Tento fenomén se poprvé pořádně rozjel při volbách roku 2010. Tehdy aktivně fungovala skupina na Facebooku VOLÍM ČTYŘI ZEZADU – VOLBY 2010 i web www.4zezadu.cz, na který se ovšem ani dívat nemusíte, protože dnes již není v provozu.

Princip 4 zezadu:
„Dejte 4 kroužky kandidátům na posledních místech. Pokud toto učiní alespoň 5% voličů, vykroužkujeme téměř všechny nedůvěryhodné politiky z účasti na parlamentní demokracii. V roce 2006 odevzdalo platný hlas 5 348 976 voličů. Metodou 4 zezadu by stačilo při minulých volbách 267448 hlasů tak, abychom byli bývali měli poslaneckou sněmovnu bez účasti Paroubků, Langrů, Severů, Zubových, a dalších kontroverzních politiků.“

Nutno podotknout, že nějaký smysl to mělo. Vlivem této kampaně se dostali do sněmovny například Jan Farský za TOP09 (z posledního místa) či Martin Gregora (ze 20. místa). Z toho lze tedy jednoznačně usuzovat, že do sněmovny se lze dostat z jakéhokoliv místa a že na to mají vliv přesně takovéto občanské kampaně.

Adéla, která v roce 2010 začala kroužkovací revoluci na netu, se však objevila i v souvislosti s letošními volbami. A tak i do vaší emailové schránky mohl dorazit volební spam s předmětem „Jsem zoufalá, nemám koho volit…“:

„Dobrý den,

prosím Vás, přečtěte si tuto moji úvahu…

Jmenuji se Adéla. V roce 2010 jsem rozjela na netu kroužkovací revoluci. Bylo mi tehdy 19 let. Zklamání z lidí, kteří byli na prvních místech kandidátek bylo tehdy velké. Hrozilo, že nedůvěra ve strany způsobí neúčast u voleb a výsledkem bude, že v čele země budou nedůvěryhodní politici. Myslím, že ti vykroužkovaní tehdy pěkně čuměli.

Ve volbách teď v pátek i v sobotu opět hrozí, že zklamání může probudit různé temné síly. A já se moc bojím, abychom teď nečuměli my. Hrozí, že se vrátíme do minulosti. Hrozí také, že nás budou po dlouhé době zastupovat extremisti nebo blázni.

Jsem zoufalá, nemám koho volit. Budu tedy volit nejmenší zlo. Ale když jsem si uvědomila, že výběr nejvhodnějších lidí můžu podpořit svým 3 roky starým kroužkovacím vynálezem, výsledek by zase tak špatný být nemusel.

Kroužkování je už dost populární. Já nebudu nyní kroužkovat ani zezadu, zepředu či ze středu, ale zakroužkuji ty, kterým mohu věřit. Proč vůbec jdu k volbám a koho budu volit a koho určitě volit nebudu? Máte určitě vlastní názor, ale zkuste se prosím zamyslet:

Koho volit nemůžu?

KSČM & ZEMANOVCI chtějí pouze zpět minulost.

ODS & ČSSD se potřebují uzdravit. Kroužky jim nepomohly. Jsou to moc staré struktury na to, aby se poučily z jednoho kroužkování.

ANO NE. Šéf ANO Babiš zatím nevysvětlil svojí minulost, jak zbohatl, a jak to bylo s jeho spoluprací s tajnou komunistickou policií.

ÚSVIT PŘÍMÉ DEMOKRACIE TOMIO OKAMURY, HLAVU VZHŮRU JANY BOBOŠÍKOVÉ, DSSS TOMÁŠE VANDASE nelze brát vážně. To jsou skupiny bláznů, kteří rozumí jenom sami sobě. Jejich plány jsou strašidelné.

Z těch, kteří se mohou dostat do parlamentu, mi zbyly tři strany: TOP 09, KDU-ČSL, ZELENÍ. Věřím, že nemyslí jenom na sebe, nemají lidi se skandálama na seznamu kandidátů a mají hlavně spoustu osobností, kterým mohu věřit. Koho jsem si vybrala, nepovím. Nechci agitovat. Prosím, zkuste to se mnou. Přeju si, abychom ukázali všem manipulátorům, kmotrům a bláznům, že si umíme vybrat a zvolit čestné a poctivé zástupce.

Kroužkujte a hlavně jděte volit! Přikládám ještě odkaz na jedno video, které jsem našla na internetu a úplně dobře vysvětluje, proč je dobré jít volit.

Hezké volby a víkend po nich.

Adéla
Kontaktujte mě na mém Facebook profilu

A reakce na tento email jsou opravdu bouřlivé. Lidé se bouří, kde ukradli jejich email, že je účet na facebooku falešný a že si může Adéla volit odkud chce (klidně i zezadu), ale nemá dál otravovat lidi. Když vynecháme komentáře plné nadávek, dala by se za obzvlášť zdařilou označit reakce pana Lubomíra:

„Dobrý den Adélo.

 

Být v „19″ letech „zoufalá“ z toho, že nemáte koho volit, mi přijde velmi zvláštní… Nevím, kdo je vaším „našeptávačem“, protože nepředpokládám že byste měla ve svém věku takový přehled o současné politické scéně… Pokud vám při vašem přehledu a dosaženém vzdělání opravdu nedochází jak se dosavadní (zejména ty „pravicové“) strany zprofanovaly v zásadních politických aférách, tak nevím, co si mohu o obsahu vašeho textu myslet….???

 

Na kandidátní listinu politických stran a hnutí se málokdy dostane slušný a minulostí (zejména sociální patologií) nepostižený člověk. Strategie sestavování kandidátních listin má v každé politické straně pevná pravidla, určená vládnoucí „zájmovou skupinou“. Většina z těch „kandidátů“ (bez ohledu na pořadí ve kterém se na kandidátce nachází) mohou být stále pod vlivem „zájmové skupiny“, která je na soupisku napsala. Zájmová skupina uvnitř politické strany však nemá nic společného s obyčejným občanem voličem. Obyčejnému „občanu – voliči“ je v období před volbami pouze jen „mazán med okolo úst“… O tom však skutečné demokratické volby nejsou (to snad pochopíte)… Tak mi prosím nepodsouvejte „koho mám jít volit“!!!

 

Dále vás musím rovněž upozornit také na skutečnost, že „24 hodin“ před volbami zákon ukládá zdržení se jakéhokoli „PROPAGOVÁNÍ“. Nedodržení této podmínky je sankčně postižitelné….

 

S úctou Lubomír.“

A jak je to s vámi? Necháte, aby vaše volební názory utvářely podobné kampaně či všudypřítomná propagace různých politických stran a kandidátů?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru