Dnes vyšlo 15 článků

Voxeljet tiskne modely Aston Martin pro “bondovky”

Voxeljet tiskne modely Aston Martin pro “bondovky”

Inovativní technologie 3D tisku z augsburského voxeljetu je k vidění v “bondovce” Skyfall – konkrétněji ve scéně, kdy auto Jamese Bonda exploduje v plamenech. V servisním středisku společnosti byly vytvořeny celkem tři modely Aston Martin DB 5. 

Akční scény ve filmových produkcích, jako je film Jamese Bonda, musí vypadat co nejrealističtěji. U tvůrců modelů, kteří pracují v zákulisí, se vysoké požadavky filmařů promítají do dalších požadavků a detailnější práce. Společnosti jako Propshop Modelmakers Ltd., která se specializuje na výrobu filmových rekvizit.

Skutečnost, že britská společnost zvolila technologii 3D tisku německého poskytovatele, je pro společnost Augsburg poctou. „Pro film Jamese Bonda Skyfall byla samozřejmě použita pouze nejmodernější technologie. To, že ho stavitelé modelů z Pinewood Studios považují za měřítko, je důkazem výkonu a pozice našeho systému 3D tisku z hlediska globálního pořadí, “ říká generální ředitel voxeljet Dr. Ingo Ederer.

csm_aston-1-cc_76c2e16b5b

 

Aston Martin z 3D tiskárny

„Společnost Propshop nás pověřila výrobou tří plastových modelů modelu Aston Martin DB5. Legendární sportovní vůz jsme mohli snadno vytisknout v jednom kuse v měřítku 1:3 pomocí naší špičkové tiskárny VX4000, která dokáže vyrábět formy a modely v rozměrech až osm metrů krychlových. Britští stavitelé modelů však zvolili jiný přístup. Aby bylo zajištěno, že Aston Martin bude co do detailů nejpodobnější, a za účelem integrace mnoha funkcí do filmových modelů se rozhodli pro montáž skládající se z celkem 18 jednotlivých komponentů. Celá karoserie je založena na ocelovém rámu, téměř identickém s tím, jak byla vozidla montována v minulosti, “říká Ederer.

Tvůrci modelů v Propshopu pak pečlivě sestavili a dokončili komponenty, namalovali je v původní barvě a přidali chromované aplikace. Speciální efekty, které lze vidět ve Skyfall, potvrzují dokonalost provedení této práce. Po dokončení procesu je nemožné odlišit modely Aston Martin vyrobené tiskárnou voxeljet od originálu, a to ani na makrosnímcích.

 

Zdroj, foto: voxeljet.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru