Volkswagen po skandálu s emisemi zaplatí 4,3 miliardy dolarů Spojeným státům americkým

Německá automobilová společnost Volkswagen se snažila podvádět u amerických emisních zkoušek. Zdá se, že dlouhá právní sága týkající se tohoto incidentu, je u konce. Jeden z hlavních vedoucích pracovníků firmy byl zatčen a společnost musí podle dohody s americkým ministerstvem spravedlnosti v rámci občanského a trestního vypořádání zaplatit 4,3 miliardy dolarů.

Skandál začal už v roce 2015, kdy společnost musela nainstalovat software pro kontrolu emisí do dieselových vozidel. Začátkem roku 2016 ministerstvo spravedlnosti obvinilo automobilku, že úmyslně porušila zákon o ochraně ovzduší, a podalo na společnost žalobu. Postiženy byly statisíce vozidel v USA.

vw-1665127_1280

Zdroj: Pixabay

Během příštích dvou let bude muset Volkswagen odkoupit či opravit „špinavá“ americká vozidla. Stále existuje celá řada nevyřešených soudních sporů s americkými investory a dvaceti samostatnými americkými státy. Další manažeři čelí obvinění, jak uvedl server Reuters. Martin Winterkorn, předchozí generální ředitel společnosti, musel kvůli skandálu v roce 2015 odstoupit z funkce.

Zdroj: Inhabitat

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru