Dnes vyšlo 15 článků

Volejte si přes Facebook Messenger

Volejte si přes Facebook Messenger

Když Facebook odkoupil WhatsApp, mnoho lidí začalo přemýšlet o tom, jak se bude dál vyvíjet Messenger. Přestože Messenger jednoduše má svoje výhody, pro které ho lidé využívají, Facebook se ho neustále snaží vylepšovat a držet krok s WhatsAppem. Minulý týden vylepšil jednu důležitou funkci – uživatelé si se svými facebookovými přáteli mohou zdarma telefonovat.

Svým přátelům z Facebooku teď můžete zavolat pomocí jediného tlačítka, které je viditelně umístěno vedle jména kontaktu v otevřené konverzaci. Jedná se vlastně o něco podobného, jako mají další chatovací aplikace, jako je Viber nebo WeChat. Jediné, co ještě potřebujete, je samozřejmě wifi nebo datové připojení. Pak už stačí jen kliknout na telefonek.

facebook_messenger_voice

Ve skutečnosti to ale není nic tak převratně nového. Messenger už možnost hlasových hovorů obsahoval od ledna 2013, jen nebyla tak viditelná. Teď se ale Facebook zřejmě snaží, aby se Messenger vyrovnal WhatsApp. Před několika týdny totiž unikly informace o tom, že by se ve WhatsAppu měla objevit právě funkce hlasových hovorů.

Myslíte, že má Facebook Messenger šanci se stát jedničkou v oblasti chatování a telefonních hovorů?

Zdroje: Wearesocialmedia, Mashable, obrázky: Facebook, Flickr – Almudena Fernandez

Komentáře

Nahoru