Dnes vyšlo 15 článků

Vojáci v převleku – na první pohled je nepoznáte

Vojáci v převleku – na první pohled je nepoznáte

Asi není nikdo, kdo by neslyšel o útocích proti civilistům ve Velké Británii. Útoky jsou připisovány teroristům z Islámského státu. Je třeba zvýšit bezpečnost rafinovaným způsobem.

V hlavních městech Evropy, kam každý den zavítají tisícové davy turistů, už není tak bezpečno. Fotka Eiffelovky nás může stát velmi draho. Na druhou stranu, proč se nechat zastrašit a zůstat doma.

Po teroristických útocích v Paříži a ve Velké Británii se musí rázně zakročit a zvýšit bezpečnost civilistů. Ve Velké Británii byly dva útoky v krátkém časovém úseku, Manchesteru a v centru Londýna. Oběti na životech byly v obou případech.

19198572_10206987713571469_1398415812_n

Británie je ekonomickou velmocí i přesto, že odešla z Evropské unie. Na ekonomiku celého státu by mělo nesmírný dopad, kdyby přišli o zisky z cestovního ruchu. Britové chtějí, aby byla jejich zem opět bezpečná a lidé se nemuseli ničeho obávat.

Přišli s novým taktickým přístupem. Příslušníci bezpečnostních složek, jako policisté a vojáci, už se nebudou po ulicích procházet v uniformách se samopalem v rukou. Budou se totiž maskovat. A jakým nejlepším způsobem je zapadnout do davu? Stát se jedním z davu.

Ovšem má to háček. Člověk pohybující se celé odpoledne na jednom místě, oblečený tak, aby pod oděv schoval zbraň, není zrovna nenápadný. Jak tedy udělat to, aby mohli být celý den na jednom místě? Vojáci se budou převlékat za bezdomovce. Jiní budou zase městskými pracovníky okopávající záhony. Ano, čtete správně. Lidí se nebudou muset bát o svoji bezpečnost, nebudou vystrašeni z policisty v plné výzbroji a v neposlední řadě budou moci kdykoliv zasáhnout.

Když se nad tím zamyslíte, je to přímo geniální plán.

Špičkově vycvičení vojáci budou monitorovat přidělenou lokalitu. Mohou pozorovat podezřelé jedince a útoku mohou jednoduše předejít. Je vidět, že Británie vymýšlí všelijaké způsoby ke své a naší ochraně.

Zdroj, text, foto: info.cz, instagram

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru